Özgün KPSS sonuçları açıklandı mı? 2021 KPSS Alan Bilgisi soru ve cevap anahtarı ne zaman açıklanacak?

KPSS sonuçları açıklandı mı? 2021 KPSS Alan Bilgisi soru ve cevap anahtarı ne zaman açıklanacak?

KPSS 2021 Alan bilgisi sınavı olan A Grubu ve Öğretmenlik sınavları bugün gerçekleşti. KPSS sınavı ilk oturumunun sona ermesinin ardından adaylar KPSS sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. Peki, KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Alan Bilgisi cevap anahtarı ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
KPSS sonuçları açıklandı mı? 2021 KPSS Alan Bilgisi soru ve cevap anahtarı ne zaman açıklanacak?
kpss

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavları bu sabah başladı. KPSS Alan Bilgisi sınavlarının ilk oturumunun sona ermesiyle birlikte KPSS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, KPSS soru ve cevap anahtarının ne zaman açıklanacağı merak kazandı.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

KPSS sonuçları, ÖSYM tarafından 16 Eylül'de açıklanacak.

Sonuçlar açıklandığı an ÖSYM'nin sonuç açıklama platformu olan https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden öğrenilebilir durumda olacak. Sınav sonucunu öğrenebilmek için T.C. Kimlik Numaranız ile size özel belirlenen ÖSYM Aday Şifrenizi sisteme girmeniz yeterli olacaktır.

KPSS ALAN BİLGİSİ CEVAP ANAHTARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

ÖSYM genel olarak düzenlediği sınavların soru-cevap duyurusu sınav tarihinden kısa bir süre sonra adayların erişimine açılıyor. KPSS soru ve cevap anahtarlarının ÖABT oturumunun tamamlanması ardından yayınlanması bekleniyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.