ÖZGÜN

Manisa'da bir deprem daha! Manisa'da peş peşe depremler

Manisa'da bir deprem daha meydana geldi. Manisa'nın Selendi ilçesinde saat 16.09'da olan depremin ardından saat 17.12'de Manisa Merkez'de 5.1 büyüklüğünde deprem olduğu kaydedildi. İşte Manisa'daki depremlerden tüm detaylar.

Haber Merkezi Diğer

Manisa'da bir deprem daha meydana geldi. Bugün, Manisa'nın Selendi ilçesinde saat 16.09'da meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki depremin ardından saat 17.12'de 5.1 büyüklüğünde bir deprem daha olduğu kaydedildi. Manisa'daki son depremin Merkez'de ve yerin 10 kilometre altında meydana geldiği bildirildi.

Son depremler için tıklayınız

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Manisa İl Müdürü Bekir Şen, Selendi ilçesinde meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki depremde şu ana kadar kendilerine intikal eden olumsuz bir durum olmadığını söyledi.

Şen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, depremin ardından ekiplerini tespit çalışmaları için bölgeye sevk ettiklerini anlattı.

Şen, "Selendi ilçesinde meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki depremde şu an bize intikal eden olumsuz bir durum yok. Mahallelerdeki tarama ve incelemelerimiz sürüyor." ifadelerini kullandı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) tespitine göre, saat 16.09'da merkez üssü Selendi olan 4,9 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedilmiş, depremin 8,81 kilometre derinlikte oluştuğu belirlenmişti.

Manisa’daki deprem Bursa’da da hissedildi-Merkez üssü Manisa’nın Selendi ilçesi olan 5.2 büyüklüğündeki deprem Bursa’da da hissedildi.Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE), merkez üssü Manisa’nın Selendi ilçesi olan depremi 5.2 şiddetinde kaydetti. Bursa’dan da hissedilen deprem kısa süreli paniğe yol açarken, can ve mal kaybının yaşanmaması sevindirdi. Yerin 5 kilometre altında meydana gelen deprem çevre ilçeler ve Bursa merkezde de hissedildi.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.