Özgün Okullarda 2 dönem ne zaman başlıyor?

Okullarda 2. dönem ne zaman başlıyor?

Okullarda 2 haftalık yarıyıl tatili için son ders zili çaldı. Türkiye genelinde yaklaşık 18 milyon öğrenci, yarıyıl tatiline birinci dönem karnelerini alarak girdi. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının ikinci yarısı için hazırlıklarını tamamlayan öğrenciler, okullarda ikinci dönemin ne zaman başlayacağını araştırmaya başladı. Peki, 15 tatil ne zaman bitecek? İkinci dönem ne zaman başlayacak? İşte detaylar...

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Okullarda 2. dönem ne zaman başlıyor?
okul

Yarı yıl tatili devam ederken, bir yandan da yeniden ders başı tarihi gündem oldu. Yoğun sınav temposunu bir kenara bırakıp bir süre dinlenme fırsatı bulan öğrenciler şimdi okulların açılış tarihini araştırıyor.

2. DÖNEM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Pandemi nedeniyle verilen yaklaşık 1,5 yıllık aranın ardından 2021-2022 eğitim öğretim yılı, 6 Eylül 2021'de yüz yüze ve tam zamanlı olarak başlatılmıştı. Yarı yıl tatilinin 4 Şubat 2022 Cuma tamamlanmasının ardından öğrenci ve öğretmenler 7 Şubat Pazartesi günü yeniden okullarda olacak.

Öğrenciler ikinci dönemdeki ara tatili ise 11 Nisan-15 Nisan 2022'de yapacak. İkinci dönem 17 Haziran 2022 Cuma günü sona erecek.

15 TATİL UZAYACAK MI?

6 Eylül’de başlayan yüz yüze Eğitim döneminin 21 Ocak’ta son ders zilinin çalmasıyla iki haftalık yarıyıl tatili başladı. 1. Yarıyıl Karne Dağıtım Töreni için Ankara’da Kavaklı İlkokulu’nda öğrencilerle buluşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “7 Şubat’ta yüz yüze eğitim için aynı kararlılıkla tekrar buluşacağız. Verilere baktığımızda şu an için yarıyıl tatilini uzatmamızı gerektirecek herhangi bir durum söz konusu değil” dedi.

Bakanlık görevinde öğrencilere ilk kez karnelerini dağıtan Özer, çocuklara büyüyünce ne olmak istediklerini sordu. Öğrencilerden polis, jandarma ve öğretmen cevaplarını aldı. Özer, “Yüz yüze eğitime kaldığımız yerden, aynı kararlılıkla devam edeceğiz. 7 Şubat’ta tekrar buluşacağız. Şimdi bol bol dinleneceğiz, kitap okuyacağız, ailelerimizle vakit geçireceğiz. Buradan da 18 milyon arkadaşımıza el sallayıp 'iyi tatiller’ diliyoruz” dedi.

İletişim Başkanı Altun İsveç basınına yazdı: Stockholm yönetimi Türkiye'nin endişelerini gidermek zorunda
Gündem

İletişim Başkanı Altun İsveç basınına yazdı: Stockholm yönetimi Türkiye'nin endişelerini gidermek zorunda

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsveç basını için bir makale kaleme aldı. Terör örgütlerine verdiği destek nedeniyle NATO'ya katılım talebi veto yiyen İsveç'in, 'Türkiye'nin haklı endişelerini gidermediği müddetçe güvenlik örgütüne katılımının mümkün olmayacağının' altını çizen Altun, "Terör örgütleri konusunda yeterince kararlı bir pozisyon alamamış ülkelerin üyeliğine olumlu yaklaşılması düşünülemez. Türkiye'nin son günlerde, ortaya koyduğu duruş hem ilkesel açıdan kurumun geleceği ve hem de güvenlik açısından Türkiye'nin hassasiyetleri ile ilgilidir" dedi.
İbrahim Kalın'dan NATO diplomasisi: Türkiye'nin beklentileri karşılanmazsa süreç ilerlemez
Gündem

İbrahim Kalın'dan NATO diplomasisi: Türkiye'nin beklentileri karşılanmazsa süreç ilerlemez

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın; Almanya, İsveç, Finlandiya, İngiltere ve ABD'li muhataplarıyla telefon görüşmeleri gerçekleştirdi. Muhataplara; İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelik başvuruları bağlamında, Türkiye’nin ulusal güvenlik kaygılarının giderilmesine yönelik somut adımların atılması beklentisinin iletildiği görüşmelerde, Türkiye’nin beklentilerinin karşılanmaması durumunda sürecin ilerlemesinin söz konusu olmayacağının altı çizildi.
BUDO seferlerine fırtına engeli
Gündem

BUDO seferlerine fırtına engeli

Bursa ile İstanbul arasındaki deniz otobüsü seferlerinden dördü, olumsuz hava koşulları nedeniyle yapılamayacak.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.