Seçim Erdoğandan seçimler için çok dikkat çeken kelime

Erdoğan'dan seçimler için çok dikkat çeken kelime

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin son günlerde dillendirilen hatta Başbakan Yıldırım'ın da gündeme getirdiği “Erdoğan’a oy verin ama partisine değil” iddialarına ilişkin sorusuna "O dediğiniz yaklaşımı bazı mahfiller işlemeye çalışsalar da başarılı olamazlar. Bizler ‘Cumhur İttifakı’ olarak yola çıktık" dedi. Erdoğan'ın soruya verdiği cevapta 'mahfil' kelimesini kullanması dikkat çekti.

Diğer
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere’ye yaptığı resmi ziyareti tamamlayarak yurda döndü. Londra’dan ayrılmadan önce gazetecilere açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı'na ilişkin sorulara da cevap verdi. Habertürk'te yer alan habere göre; Erdoğan, son günlerde gündeme gelen “Erdoğan’a oy verin ama partisine değil” iddialara "O dediğiniz yaklaşımı bazı mahfiller işlemeye çalışsalar da başarılı olamazlar. Bizler ‘Cumhur İttifakı’ olarak yola çıktık. Bu işin bozulmasına fırsat vermeyiz" ifadeleri ile tepkisini dile getirdi.

"BAZI MAHFİLLER ÇALIŞSALAR DA BAŞARILI OLAMAZLAR!"

Seçimler yaklaşıyor. Sayın Başbakan’ın da gündeme getirdiği üzere, “Erdoğan’a oy verin ama partisine değil” şeklinde bir yaklaşımı gündeme sokmaya çalışanlar var. MHP ile AK Parti arasına nifak tohumu mu sokmak isteniyor?

O dediğiniz yaklaşımı bazı mahfiller işlemeye çalışsalar da başarılı olamazlar. Bizler ‘Cumhur İttifakı’ olarak yola çıktık. Bu işin bozulmasına fırsat vermeyiz. Kimse aramıza nifak sokamaz. “Cumhurbaşkanlığı’nda Erdoğan’a oy verin, aşağıda kime verirseniz verin” şeklinde bir mantık olamaz. İnanıyorum ki AK Parti tabanı kendi partisine, MHP tabanı da kendi partisine oy verecektir. Ayrışmaya gitmemizin anlamı yok. Söz konusu dahi değil. Teşkilatımıza, “Tabanda partinize sahip çıkacaksınız” diyoruz. İttifak konusunda kararlılığımız son derece net. Sayın Bahçeli’ninki de net. ‘Cumhur İttifakı’ olarak seçeceğimiz cumhurbaşkanının güçlü olabilmesi için, parlamentoda da güçlü olmak gerektiğini biliyoruz. “Bunun için gerekli desteği vermeniz lazım” diyoruz. Arkadaşlarımız da bunu işliyorlar. Ayrımcılığa fırsat vermek istemiyoruz. Biz BBP’yi de partimizden aday gösterme suretiyle ‘Cumhur İttifakı’ bünyesine dahil ettik. BBP adayları bu seçimlere bizim partimizden girecekler.

*Mahfil 3 anlamda kullanılıyor;

1. Toplantı yeri
2. Toplanmış kimseler.
3. Camilerde müezzinler için parmaklıkla ayrılmış yüksek yer.

'Sinir ucuna dokunduk'
GÜNDEM
'Sinir ucuna dokunduk'

BM çöktü bitti
GÜNDEM
BM çöktü bitti

4’lü ittifakın
vaadi yıkım
SEÇİM
4’lü ittifakın vaadi yıkım

Seçimle bürokratik oligarşi sona erecek
GÜNDEM
Seçimle bürokratik oligarşi sona erecek

Kılıçdaroğlu korktu İnce aday oldu
SEÇİM
Kılıçdaroğlu korktu İnce aday oldu

Kreşe bıraktığı bebeği kıpkırmızı buldu
Hayat

Kreşe bıraktığı bebeği kıpkırmızı buldu

ABD'de 7 aylık kızını kreşe bırakıp işe giden anne Tracy Blinoz, birkaç saat sonra aldığı telefonla kızının ısırıldığını öğrendi. Hemen kreşe koşan ve kızının yüzünü kıpkırmızı bulan anne kamera kayıtlarını incelediğinde, bebeğinin başka bir çocuk tarafından defalarca ısırıldığını fakat görevlilerin müdahale etmediğini öğrendi.
Harun Tekin A Milli Takım kadrosuna dahil edildi
Spor

Harun Tekin A Milli Takım kadrosuna dahil edildi

Bursaspor'un tecrübeli file bekçisi Harun Tekin, A Milli Takım'ın hazırlık maçları için aday kadrosuna dahil edildi.
İbrahim Tatlıses'ten açıklama geldi
Hayat

İbrahim Tatlıses'ten açıklama geldi

Sanatçı İbrahim Tatlıses'in AK Parti İzmir'den milletvekili aday listesinden 7. sırada gösterilmesini reddettiği ve bu nedenle aday olmadığı iddia edilmişti. Tatlıses çıkan haberler üzerine Instagram hesabından açıklama yaptı.
Çok çarpıcı yorum: Merkez Bankası oyuna geldi
Ekonomi

Çok çarpıcı yorum: Merkez Bankası oyuna geldi

Dün akşam ki faiz arttırım kararıyla ilgili Merkez Bankası'nın oyuna geldiğini ve uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının bununla sınırlı kalmayarak sıkıştırmaya devam edeceğine dikkat çeken Ekonomi Profesörü Emre Alkin, Merkez Bankası'nın 7 Haziran'daki toplantısına yönelik de çağrıda bulundu.
Dehşete düşüren cinayette korkunç itiraf
Gündem

Dehşete düşüren cinayette korkunç itiraf

Ankara Keçiören’de 27 yaşındaki Lütfiye Alver, çocukları 8 yaşındaki Kübra’yı bıçaklayarak, 5 yaşındaki Beren’i boğarak öldürdü. Psikolojik sorunları olduğu belirtilen Alver, polisi arayarak “Çocuklarımı öldürdüm, teslim olmak istiyorum” dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.