Seçim Işık Türkiyeyi şanlı yerine tekrar çıkaracağız

Işık: Türkiye'yi şanlı yerine tekrar çıkaracağız

Milli Savunma Bakanı Işık, tarihi referandumdan 'evet oyunun çıkmasının ardından 2019 yılına işaret ederek, "Türkiye'yi Allah'ın izniyle tarihteki o şanlı yerine tekrar çıkaracağız" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi AA
Işık: Türkiyeyi şanlı yerine tekrar çıkaracağız
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "İnanıyorum ki önümüzdeki süreçte gerekli bütün çalışmaları yapacağız ve 2019'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçmiş olacağız. İstikrarımızı teminat altına alarak Türkiye'yi Allah'ın izniyle tarihteki o şanlı yerine tekrar çıkaracağız" dedi.

Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde yaptırılan Şehit Engin Özkaradeniz Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezi'nin açılış törenine katılan Işık, bu toprakların kolay vatan olmadığını söyledi.


Tarihin omuzlarına yüklediği ağır sorumluluğun bilincinde ve gelecek kuşakların emanetinin farkında olarak çalışmalarını gece gündüz sürdürdüklerini vurgulayan Işık, "Türkiye son 14 yılda büyük mesafe katetti. Allah'a hamd olsun her alanda Türkiye adeta kabuğunu kırdı, dünya ile yarışır hale gelmeye başladı." diye konuştu.


TCG Bayraktar harp gemisini bu sabah törenle Deniz Kuvvetlerine teslim ettiklerini hatırlatan Işık, "Allah'a hamd olsun daha düne kadar IMF'nin üç kuruşuna muhtaç olan Türkiye bugün kendi projelerini art arda hayata geçiriyor." ifadelerini kullandı.


"Millet iradesi tecelli etti"

Bakan Işık, 3 Kasım 2002'den bugüne girdikleri her seçimde halkın desteğini yanlarında hissettiklerini dile getirerek, bunun da çalışma azimlerini artırdığını kaydetti.


Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin 16 Nisan'daki referandumda kabul edildiğine dikkat çeken Işık, şöyle konuştu:

  • "Bazıları millet iradesini mahkemeye götürme alışkanlığıyla yine aynı yollara sapıyor olabilir ama millet iradesi tecelli etti. İnanıyorum ki önümüzdeki süreçte gerekli bütün çalışmaları yapacağız ve 2019'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçmiş olacağız. İstikrarımızı teminat altına alarak Türkiye'yi Allah'ın izniyle tarihteki o şanlı yerine tekrar çıkaracağız."


Konuşmasının ardından açılış kurdelesini kesen Işık, daha sonra semt konağını gezdi.

Abone Ol Google News
İmam hatiplerin son düşmanı Cübbeli Ahmet: Çocuklarınızı oralara göndereceğinize düz liseye gönderin
Gündem

İmam hatiplerin son düşmanı Cübbeli Ahmet: Çocuklarınızı oralara göndereceğinize düz liseye gönderin

'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, katıldığı canlı yayında imam hatip liselerini ve ilahiyat fakültelerini karaladı. "Çocuklarınızı imam hatip ve ilahiyata göndereceğinize düz liselere gönderin." diyen Cübbeli Ahmet, "Daha az hasarla çıkar, ben bunu gördüm denedim" ifadelerini kullandı. Cübbeli Ahmet, bu açıklaması ile geçtiğimiz aylarda imam hatipleri hedef alan HDP'li Kemal Bülbül, CHP'li Alpay Antmen ve imam hatiplileri 'sapıklık ve ahlaksızlıkla' suçlayan Erol Mütercimler ile aynı cepheden konuşmuş oldu.
Ukrayna'da ikinci adama suikast girişimi: Aracına 10 kurşun isabet etti
Dünya

Ukrayna'da ikinci adama suikast girişimi: Aracına 10 kurşun isabet etti

Ukrayna Cumhurbaşkanı Yardımcısı Serhiy Shefir’in aracına silahlı saldırı düzenlendi. Devlet Başkanı Zelenskiy’in baş danışmanı da olan Shefir, saldırıdan yara almadan kurtuldu. 10 kurşunun isabet ettiği araçtaki şoförü ağır yaralandı. Zelenskiy ise saldırının kendisine mesaj olabileceğini söyledi.
Hadsiz CHP’liye suç duyurusu: Partisi sahip çıktı
Gündem

Hadsiz CHP’liye suç duyurusu: Partisi sahip çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “ceberut” deyip AK Partililer için “Bunların kökünü kazıyacağız” diye nefret açıklaması yapan CHP Etimesgut İlçe Başkanı Cemal Emir hakkında savcılığa 100’e yakın suç duyurusu yapıldı. Emir’e partisinden ise destek geldi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Biz, AK Parti Genel Başkanı ile münakaşa etmeyeceksek niye siyaset yapıyoruz?” diyerek Emir’e sahip çıktı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.