Seçim "Uygun politika üretemedik"

"Uygun politika üretemedik"

CHP Milletvekili Fikri Sağlar, partisinin Türkiye genelinde başarılı olmamasının nedenlerini sıralarken, "Milletin korkusu, can ve mal korkusudur. CHP olarak buna uygun cesur ve kararlı politikalar üretmedik" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Uygun politika üretemedik
CHP'li Fikri Sağlar, seçimin ardından Anamur İlçesine geldi. Partililer tarafından büyük ilgi ile karşılanan Sağlar, ilçe binasında partililerine hitap etti.

Türkiye'nin tekrardan AK Parti ile bir istikrar yakalayacağına inandırıldığını kaydeden Sağlar, bunun da başarılı olduğunu dile getirdi. Sağlar, partisinin Mersin'de başarı olduğunu kaydederek, şunları söyledi:

"Türkiye'de bunu başaramadık. Çünkü Türkiye'de söylememiz gereken Türkiye'ye sosyal devlet haline getireceğizden başka bir şey değildi. Oysa milletin korkusu, can ve mal korkusudur. CHP olarak buna uygun cesur ve kararlı politikalar üretmedik. Şimdi yüzde 49 oyla 317 milletvekili ile Parti hükümeti isterse anayasa değişikliği ile başkanlık sistemini getirebilecek."

Sağlar, konuşmasında devamında Türk tipi başkanlık sistemini de anlattı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.