|

Albert Riera Türk oluyor!

Eski Galatasaraylı Albert Riera, lakabı 'Türkler' olan Deportivo La Coruna'ya transfer oluyor. Ukrayna ekibi Metalist'e transfer olan tecrübeli oyuncu, bu ülkede futbola ara verince ülkesine dönme kararı aldı...

Skorer
00:00 - 7/03/2014 Cuma
Güncelleme: 13:48 - 7/03/2014 Cuma
Yeni Şafak
Albert Riera Türk oluyor!
Albert Riera Türk oluyor!

Galatasaray ile sözleşmesini feshederek sarı kırmızılı ekipten ayrılan Albert Riera ülkesine dönüyor. Öncelikle Ukrayna'nın Metalist Kharkiv takımıyla anlaşan ancak ülkedeki karışıklıklar nedeniyle burada futbola ara verilmesiyle hayal kırıklığı yaşayan deneyimli futbolcu, ülkesine dönmek üzere hazırlıklara başladı.

İspanya 2. Ligi'nde mücadele eden 'Türkler' lakaplı La Coruna Deportivo takımının, 31 yaşındaki oyuncuyu transfer etmek üzere girişimlere başladığı belirtildi. Teknik Direktör Fernando Vazquez'in, kendisinin Real Mallorca'yı çalıştırdığı dönemde, bu takımın formasını giyen Riera'yı yakından tanıdığı ve alınması için talimat verdiği belirtildi.

İspanyol futbolcu bundan böyle, tribünlerinde Türk bayraklarının asılı olduğu Riazor Stadı'nda ter dökecek. Zamanında Osmanlı'nın denizcileri ile ittifak yapan Galicia bölgesi halkına, rakip kent Vigo'nun insanları 'Türkler' lakabını takmıştı.

10 yıl önce