Spor Ali Şansalanın FIFA maçı

Ali Şansalan'ın FIFA maçı!

Hakem hatalarının içinden çıkılamayacak bir hal aldığı dönemde gözler haftanın zirve mücadelesi olan Trabzonspor- Fenerbahçe maçına atanan Ali Şansalan’a çevrildi. Bu karşılaşma, iki takımın olduğu gibi Ali Şansalan’ın da FIFA kokartı için çok önemli bir maç.

Abone Ol Google News
Ali Kemal Yazıcı Yeni Şafak
Ali Şansalanın FIFA maçı!
Ali Şansalan orta hakem olarak 78 maçta görev yaptı.

Süper Lig’de henüz 8 hafta geride kalırken her sezon olduğu gibi hakem hataları yine futbolun önüne geçti. Geride kalan 8 haftada Cüneyt Çakır, Ali Palabıyık, Halis Özkaya, Özgür Yankaya, Hüseyin Göçek, Mustafa Öğretmenoğlu ve Abdulkadir Bitigen maçların önüne geçen isimler oldular. Özellikle Ali Palabıyık’ın, Trabzonspor-Galatasaray ve Çaykur Rizespor- Galatasaray maçlarından sonra isminin üstü çizildi.

Türkiye’de bu tablo yaşanırken, Merkez Hakem Kurulu (MHK), FIFA listesine girmesi beklenen Ali Şansalan’ı bugünkü Trabzonspor-Fenerbahçe maçına atayarak yeni bir süreci başlatmayı hedefliyor.

Gençler geliyor

Hakem camiasındaki iki başlılığın yıllardır giderilememesinin faturasını Merkez Hakem Kurulu (MHK) ile Türkiye Futbol Federasyonu öderken, MHK Başkanı Serdar Tatlı’nın Trabzonspor-Fenerbahçe maçındaki yönetimine göre Ali Şansalan’ın yanı sıra genç hakemlere de daha fazla görev vermesi bekleniyor.

Cüneyt Çakır ile Fırat Aydınus isimleri altında ikiye ayrılan hakem camiasındaki bu kronik görüntünün giderilmesi için yeni bir döneme giren MHK’nın, Çakır’ın Avrupa’da da istenmeyen isim olmasından sonra bazı isimleri dinlendirip yerlerine FIFA adayı hakemlerine görev vermesi bekleniyor.

View this post on Instagram

@spor'in paylaştığı bir gönderi

Liderlik randevusu
SPOR
Liderlik randevusu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.