|

Alves Türkiye'den özür diledi

Barcelona'nın Brezilyalı futbolcusu Daniel Alves, Türkiye'ye 'sözde soykırım'ı tanıyın diye attığı mesaj sonrası özür diledi.

Yeni Şafak
11:16 - 26/04/2015 Pazar
Güncelleme: 08:17 - 26/04/2015 Pazar
Diğer

FC Barcelona'nın yıldızı Dani Alves, 'sözde Ermeni soykırımı'na destek veren fotoğraflar paylaşarak Türkiye'de ve Azerbaycan'da büyük tepki gördü.sporx'in haberinde; kendisine ait twitter hesabından paylaşım yapan Dani Alves; "Türk fanlarımdan milyonlarca kez özür diliyorum. Onları üzeceğimi düşünmemiştim. Benim de Türk arkadaşlarım var" diyerek özür diledi. Özellikle Türk ve Azeriler'den büyük tepki alan Dani Alves'in bu özrü, taraftarlarca kabul görmedi.Dani Alves ne yapmıştı?


Brezilyalı oyuncu, "Türkiye, Ermeni soykırımını tanıyın" şeklinde bir mesaj yolladı. İspanya'da bulunan Ermenistan Büyükelçiliği'nin de, Alves'e bir teşekkür mesajı yayınladı.Daniel Alves'in bu mesajı, Türkiye gibi Azerbaycan'da da büyük yankı uyandırdı. Sosyal medya üzerinden tecrübeli futbolcuya tepki gösteren Azeriler, Alves'in böylesine hassas bir konuda yorumda bulunmasına anlam veremediklerini kaydetti.
#daniel alves
#barcelona
#sözde soykırım
#özür
9 yıl önce