|
Reklam
Reklam
Spor

Arda Turan manşetlerde

Milli futbolcunun Barcelona'ya transferi İspanya'da manşetlerden verildi. Ülkenin önde gelen spor gazeteleri günün en önemli spor haberi olarak Arda'nın transferine yer ayırırken Barcelona kulübünde devam eden başkanlık seçimi nedeni ile transferine konulan özel anlaşmaya dikkat çektiler.

Yeni Şafak
11:09 . 7/07/2015 Salı
DHA

Arda transferi Katalan medyası ile Madrid medyasını da karşı karşıya getirdi. Katalanların ünlü spor gazeteleri Sport ve El Mundo Deportivo Arda'ya kapaktan tam sayfa yer ayırırken Real Madrid taraftarı Marca ve As gazeteleri ise küçük başlıklarla bu transferi okuyucularına duyurmayı yeğledi.Atletico'ya dönebilir!

Barcelona kulübünde başkanlık için dört aday yarışmasına rağmen eski başkanlardan Joan Laporta ile Josep Maria Bartomeu ön plana çıkmış durumda. Bartomeu Arda'nın transferinde önemli rol oynadı ve bizzat görüşmelerde hazır bulundu. Ancak Laporta Arda için basına olumlu mesajlar vermesine rağmen net kararını seçim sonucuna bırakacağını gizlemedi. Bu durumda Laporta'nın yeniden başkan seçilmesi durumunda Arda'yı istememesi halinde önünde iki gün bulunuyor. Laporta böylece milli futbolcumuz tekrar Atletico de Madrid'e geri verecek ve bu transfer için Madrid kulübüne yüzde 10 tazminat ödeyecek. Ancak bu duruma İspanya'da kimse ihtimal vermiyor.Gazeteler ne dedi?

Sport gazetesi; "Arda Turan artık Barcelona'nın oyuncusu" başlığını kullanırken bu oyuncuyu transfer edilirken bulunan özel şartlı formülü akıl ötesi olarak niteledi.


El Mundo Deportivo gazetesi; " Transfer edildi" başlığında bu oyuncuyu alınırken idari yönetimin seçilecek yeni başkana sunduğu alternatifleri yazdı. Gazete ayrıca Arda'nın bu hafta içinde taraftarlara tanıtılacağı ve pazartesi gününden itibarende takımla idmanlara çıkacağı vurgulandı.


Marca gazetesi; "İdari Yönetim Arda'yı transfer etti" manşeti ile verdiği haberinde Ardaturanizm'in Atletico Madrid'den sonra bu kez de Barcelona'da devam edeceğini savundu.


As gazetesi; "Barça Arda Turan'ı transfer etti" başlığını attı. Gazete Barcelona'nın 20 Temmuz tarihine kadar geri gönderme opsiyonuna da işaret ederek bu durumda Katalan ekibinin Atletico Madrid kulübüne 3.4 milyon euro ödeyeceğini hatırlattı.

#arda turan
#ispanyol basını
#barcelona
#transfer
8 yıl önce
default-profile-img