|

City'den çılgın teklif

Schalke'nin parlayan yıldızı 19 yaşındaki Leroy Sane için Manchester City'nin 55 milyon euro'yu gözden çıkardığı ileri sürüldü. Transfer gerçekleşirse Sane en pahalı Alman futbolcu olacak ve 50 milyon euro'ya Arsenal'e transfer olan Mesut'un rekorunu kıracak.

Yeni Şafak
12:38 - 4/01/2016 Monday
Güncelleme: 10:48 - 4/01/2016 Monday
DHA

Gelecek sezon takımı Pep Guardiola'ya teslim etmesi beklenen Manchester City'nin Suudi Arabistanlı patronlarının almayı kafalarına koyduğu Sane'nin yıldızı sadece yarım sezonda parladı. 8 yaşındayken Schalke'nin miniklerinde futbola başlayan Sane, 2008-2011 yılları arasında Leverkusen'in altyapısında oynadı. 17 yaşında yeniden Schalke'ye dönen Sane ilk kez bu sezon başında profesyonel mukavele imzaladı.Tam bir sokak futbolcusu

Ligin ilk yarısını 4 gol ve 4 asist ile tamamlayan Sane tam bir sokak futbolcusu. Sürati, driplingleri, gamsızlığı ile rakiplerine kök söktüren Sane'nin en büyük özelliklerinden biri, rakiplerini bacak arası atarak ekarte etmesi.Genç futbolcunun babası Süleyman Sane de yıllarca Bundesliga'da futbol oynadı. Sane'nin annesi Regine Weber ise Almanya şampiyonluğuna ulaşmış bir jimnastikçi.

#Schalke
#Leroy Sane
#Manchester City
8 years ago