Erdoğan bu fotoğrafın hikayesini anlattı
EXTREME SPORLAR

Erdoğan bu fotoğrafın hikayesini anlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 Haziran'da vefat eden efsane boksör Muhammed Ali'nin 1976'da İstanbul'a yapmış olduğu ziyaretin detaylarını ilk kez paylaştı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'daki muhtarlarla iftar programı öncesinde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Muhammed Ali'nin vefatına ilişkin ifadelerini de paylaşarak, bu gece cenaze töreni için ABD'ye gideceğini bildirdi.

Muhammed Ali'nin 1976'da İstanbul'a geldiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, o günleri bu ifadelerle yad etti:
"Sabah 4'lerde Muhammed Ali'nin maçlarını izlerdik. Onun vurduğu her yumruk zalimlere gidiyordu. Muhammed Ali, mazlumların yumruğuydu.

Gençlik yıllarımda siyasette gençli teşkilatında görev yaptığım zaman Türkiye'ye gelmişti. Cuma namazı kılmıştık İstanbul'da."

Muhammed Ali İstanbul'da
Muhammed Ali, 1 Ekim 1976 da Milli Selamet Partisi lideri ve dönemin başbakan yardımcısı Necmettin Erbakan'ın özel davetlisi olarak İstanbul'a gelmişti. 24 saatlik bu ziyaretinde, Sultanahmet camisinde kılınan cuma namazının ardından Topkapı Sarayını ziyaret eden Muhammed Ali, boğazda tekne gezisine katılıp aynı akşam ülkesine dönmüştü.
Muhammed Ali'yle ilgili anısını anlattı
DHA

Muhammed Ali'yle ilgili anısını anlattı

Ankara'daki muhtarlarla iftar programı öncesinde muhtarlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz gün hayatını kaybeden efsane boksör Muhammed Ali'yle ilgili olarak 'Muhammed Ali mazlumların yumruğuydu. Gençlik yıllarımızda, siyasette gençlik teşkilatı görevi yaptığım zaman Türkiye'ye gelmişti. Birlikte burda Cuma namazı kılmıştık. Mekanı cennet olur inşallah' ifadelerini kullandı.Efsane boksör Muhammed Ali'nin hikayesi
Yeni Şafak

Efsane boksör Muhammed Ali'nin hikayesi

ABD'li efsanevi boksör eski ağır sıklet dünya şampiyonu Muhammed Ali hayatını kaybetti. Yapılan açıklamada Muhammed Ali'nin aile sözcüsü Bob Gunnell, "32 yıldır parkinson hastalığı vardı. 74 yaşında hayatını kaybetti" Gunnell, "Onun için dua eden, ona destek veren herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Griezmann'a bir şey y...
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.