Spor Kafes dövüşü gizli adaya taşınıyor

Kafes dövüşü gizli adaya taşınıyor

Dünyanın en popüler karma dövüş sanatları organizasyonu olan UFC (Ultimate Fighting Championship) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle gizli bir adada devam edecek.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Kafes dövüşü gizli adaya taşınıyor
UFC, Las Vegas Nevada merkezli Amerikalı karma dövüş sanatları organizasyonudur.

UFC başkanı ABD'li Dana White, TMZ adlı haber sitesine yaptığı açıklamada, UFC'nin adı belirtilmeyen bir adada devam edeceğini ve seyahat kısıtlaması olan ülkelerdeki sporcuları adaya özel uçakla getireceğini açıkladı.

18 Nisan'da yapılacak dövüşün o adada gerçekleşeceğini söyleyen White, "Atletlerin, hakemlerin ve bütün çalışanların dövüşler başlamadan önce sağlıklı olacağından emin olacağız" ifadesini kullandı.

Ada ile henüz anlaşılmadığını belirten UFC başkanı, 1-2 gün içerisinde anlaşmanın sağlanacağını belirtti.

  • Koronavirüs sebebiyle UFC'de 3 dövüş iptal edilmişti.

UFC Başkanı Dana White
UFC Başkanı Dana White
OSB’lere daha fazla yer açılmalı: Üretim de ihracat da uçar
Ekonomi

OSB’lere daha fazla yer açılmalı: Üretim de ihracat da uçar

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay, sanayiye ayrılan alanların genişletilmesi gerektiğini söyledi. Mevcut OSB’lerin artan siparişleri karşılamakta zorlandığının altını çizen Burkay, “Sanayiye ayrılan alanı iki katına çıkarırsak 500 milyar dolar ihracat ve 1,5 trilyon dolarlık Gayrisafi Yurt İçi Hasıla’ya ulaşırız. Üretim için doğru planlamalar oluşturulmalı” diye konuştu.
ABD’nin adaleti siyah beyaz: Göz göre göre çifte standart
Dünya

ABD’nin adaleti siyah beyaz: Göz göre göre çifte standart

ABD’de, Payton Gendron isimli 18 yaşında beyaz bir erkeğin, siyahların yoğun olduğu Buffalo’da 10 masum insanın canına kıydığı ırkçı saldırı, ülkedeki beyaz terörü bir kez daha gözler önüne serdi. Siyahiler gözaltında can verirken, katliam yapan beyazlar, ‘terör’ suçlamasıyla karşılaşmadan adeta korumaya alınıyor. Gendron’un polis tarafından gözaltına alınma görüntüleri ABD adaletinde yaşanan çifte standardı bir kez daha tartışmaya açtı.
Afrika'da halk sömürüye karşı ayağa kalktı: Fransa dışarı
Dünya

Afrika'da halk sömürüye karşı ayağa kalktı: Fransa dışarı

Afrika’da Fransız karşıtı gösteriler şiddetini artıyor. Çad, Nijer, Mali ve Burkino Faso’da geniş çaplı eylemler başlatılması bekleniyor. Orta Afrika ülkesi Çad’da halk günlerdir sokaklarda. Sosyal medya hesaplarında çağrılar yapan Çadlı protestocular, “Fransız sömürüsünü sona erdireceğiz”, “Fransa dışarı”, “Sömürgeciler defolun” gibi hashtag’ler ile Afrikalıları desteğe çağırıyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.