SÜPER LİG

Fırtına'da FEDA'nın fedası istenecek

Ekonomik sıkıntılar nedeniyle takımdaki yüksek maliyetli oyunculardan ‘Feda’ isteyen Trabzonspor yönetiminin teklifine futbolculardan olumlu yanıtlar gelmeye başladı. Onur, Burak, Olcay, Ibanez, Sosa ve Onazi’nin ardından yeni isimlerin de fedakarlık yapması bekleniyor.

Ali Kemal Yazıcı Yeni Şafak

Trabzonspor yönetimi, takımda bulunan yüksek maliyetli oyuncularıyla görüşmelerini sürdürüyor. Yeni sezon öncesi ‘Feda’ çalışmasını Başkan Ahmet Ağaoğlu önderliğinde oyuncularını etkilemeden sürdürmeye özen gösteren yönetim, bu konuda önemli bir mesafe aldı.

Slovenya’da Trabzon’da gerçekleştirilen kamplarda oyuncularla özel görüşmeler yapan Ağaoğlu, başta Onur ve Burak olmak üzere Olcay Şahan, Ibanez, Sosa ve Onazi’den olumlu yanıtlar aldı. Bordo-mavili kulüp, diğer oyuncularla da bu doğrultuda görüşmelerini sürdürüyor.

GİDER 218’DEN 136 MİLYON TL’YE DÜŞTÜ

Güncel döviz kuru üzerinden yapılan araştırmada, Trabzonspor’da, geçtiğimiz sezon 32 milyon 142 bin Euro (yaklaşık 218 milyon 500 bin TL) olan yıllık futbolcu gideri, giden oyuncularla birlikte yeni transferlerin de takıma katılmasıyla 20 milyon Euro’ya (yaklaşık 136 milyon TL) kadar inerken, “Feda dönemi” ile birlikte bu rakamın aşağıya doğru daha da inmesi bekleniyor. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve yönetimindeki bazı isimlerin bizzat yürüttüğü ’Feda dönemi’ ile ilgili olarak bordo-mavili kulüpte profesyonel bir ekip görev alıyor. Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun yapmış olduğu görüşmeler sonrası ortaya çıkan rakamlar doğrultusunda çalışmalarını sürdüren ekip, titiz bir çalışma yürütürken, hangi oyuncuların ne kadar indirim yaptığı noktasında da bordo-mavili kulüp kamuoyunu bilgilendirecek.

HEDEF MALİYETİ 102 MİLYON TL

Futbolcularla yapılan sözleşmelerle birlikte döviz kurunun birebir artması sonucu ortaya çıkan tablo bordo-mavili kulübü oldukça zor duruma soktu. Bu konuda büyük bir mali sıkıntının altına giren Karadeniz ekibi, oyuncuların bonservisleri için ödediği rakamlarda bir hayli fazla olurken, yeni dönemde ise Trabzonspor yönetimi bonservis bedeli ödememeye özen göstererek düşük maliyetli oyuncuları kadrosuna kattı. Bordo-mavili yönetim, bundan sonraki süreçte mali açıdan dengeli bir oyuncu kadrosu kurmaya da özen gösteriyor. Yeni sezon öncesinde ise Trabzonspor yönetiminin hedefinde ise yıllık futbolcu giderini 15 milyon Euro’lara (102 milyon TL) çekmeyi hedefliyor.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.