|

Fransa'daki şike davasına önemli gelişme

Fransa'da transferde usulsüzlük yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan Olympique Marsilya Başkanı Vincent Labrune ile yardımcısı Philippe Perez, kulübün eski yöneticileri Pape Diouf ve Jean-Claude Dassier serbest bırakıldılar.

Yeni Şafak
10:30 - 20/11/2014 Perşembe
Güncelleme: 11:33 - 20/11/2014 Perşembe
AA
Olympique Marsilya Kulübü'nden yapılan açıklamada, transferde usulsüzlük iddiaları ile salı gününden bu yana gözaltında tutulan Vincent Labrune ve Philippe Perez'in sorgulamalarının tamamlandığı ve serbest bırakıldıkları bildirildi. Labrune ve Perez'in yanı sıra gözaltı süreçleri tamamlanan kulübün eski yöneticileri Pape Diouf ve Jean-Claude Dassier'in de salıverildiği aktarıldı.


İddialar doğrultusunda kulüp yöneticileri, menajerler ve avukatların da aralarında bulunduğu birçok kişinin ifadesine başvurulmuştu. Kulübün yöneticileri, takımın golcü futbolcusu Andre-Pierre Gignac'ın transferinde usulsüzlük yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Söz konusu yöneticilerin, Touluse'dan Olympique Marsilya'ya 16 milyon avro karşılığında transfer edilen Fransız golcünün bonservis bedelinden komisyon payı aldığı iddia ediliyor. Marsilya'da 2010 yılında Dassier başkanlık görevini sürdürürken, Labrune ise kulübün finans sorumlusu olarak görev yapıyordu.
#Futbol
#Ligue 1
#Olympique Marsilya
#Vincent Labrune
#Pape Diouf
#Jean-Claude Dassier
9 yıl önce