Futbola 3 günlük şiddet molası
DİĞER

Futbola 3 günlük şiddet molası

Amatör ligde artan şiddet üzerine futbola 3 günlük mola verildi. Türkiye Futbol Federasyonu, 4-6 Ocak tarihlerindeki maçların oynanmayacağını duyurdu. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da Yıldırım Bosnaspor ve Küçükköyspor maçı öncesinde olaylar çıkmış ve 17 yaşındaki Muhammed Yücel hayatını kaybetmişti.

İhsan Rasih Bayhan Yeni Şafak

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Yıldırım Bosnaspor ile Küçükköyspor arasındaki Süper Amatör Lig maçı öncesi 17 yaşındaki Muhammed Yücel’in hayatını kaybettiği olaylarla ilgili açıklamada bulundu. Bakan Kasapoğlu, açıklamasında, “Türk sporunu ve taraftarını şiddete teslim etmeyeceğiz. Amatör veya profesyonel, büyük ya da küçük, semt veya şehir takımlarının taraftarlığının bir gönül işidir. Bu gönüllük ve sevda üzerine tek taraflı ilişkinin yozlaştırılması, başka mecralara çekilmesine karşıyız. Bazı kulüp yönetimleri, taraftar grupları kendi çıkarları uğruna tribünleri ateşe atıyorlar. Taraftar ‘ölmeye ölmeye geldik’ diye bağırıyor, niye öleceksiniz! Keyif alınacak bir ortamı terörize etmenin tek sebebi bazılarının çıkarları uğruna tetikçilik yapmaktır, maşa olmaktır. Büyük küçük pek çok takımda maalesef bu tip olayları görüyoruz ve bunlarla mücadele için elimizden geleni ardına koymayacağız” ifadelerini kullandı.

TFF TÜM AMATÖR MAÇLARI ERTELEDİ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bu hafta sonu oynanacak amatör maçları erteledi. TFF’den yapılan açıklamada, artan şiddet olayları nedeniyle 4, 5 ve 6 Ocak tarihlerinde Türkiye genelindeki tüm amatör maçların alınan karar gereği oynanmayacağını açıkladı.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Griezmann'a bir şey y...
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.