|
Spor

Kalkavan ebediyete uğurlandı

Fenerbahçe Kulübü'nün 76 yaşında vefat eden eski yöneticisi Şadan Kalkavan toprağa verildi. Kalkavan'ın cenazesi, Ataşehir'deki Mimar Sinan Camisi'nde kılınan cenaze namazından sonra Karacaahmet Mezarlığı'nda defnedildi.

Yeni Şafak
17:00 . 13/03/2015 Cuma
AA

Fenerbahçe Kulübü'nün ve iş dünyasının önemli isimleri arasında yer alan Kalkavan'ın cenaze törenine aile ve yakınlarının yanı sıra spor, iş ve siyaset dünyasının önemli isimleri katıldı.


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, eski TFF başkanları Haluk Ulusoy ve Mehmet Ali Aydınlar, eski Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Şen, eski Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Metin Kalkavan, Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, Fenerbahçeli eski yönetici ve iş adamı Ali Koç, teknik direktör Mustafa Denizli, işadamları Erdoğan Demirören, Yılmaz Ulusoy ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu gibi isimler de cenaze namazına katıldı.


İstanbul Valisi Vasip Şahin ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın yanı sıra eski bakanlar ve çok sayıda siyaset adamı da katıldı. Suriyeli İslam alimi Şeyh Ahmed el-Haznevi'nin oğlu Abdulğani el-Haznevi de cenaze törende bulundu.


Teknik direktör Mustafa Denizli, TFF Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu, eski Gaziantepspor Kulübü'nün Başkanı Celal Doğan ile Fenerbahçe Kulübü eski ve yeni yöneticileri ile çok sayıda eski futbolcu Kalkavan'ı son yolculuğuna uğurlayanlar arasında yer aldı. 


Yıldırım gelemedi

Fenerbahçe'nin Lefter Küçükandonyadis Tesisleri'ndeki törene sağlık sorunu nedeniyle katılamadığı bildirilen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, cenaze namazında da yer almadı. 


Fenerbahçe'nin yanına Rizespor bayrağı

Kalkavan'ın Fenerbahçe bayrağına sarılan tabutunun üzerine Çaykur Rizespor forması da konuldu. Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Albayrak, taziyede bulunduğu Fenerbahçe Kulübü'nün eski başkanı Şen ile uzun süre sohbet etti. 


Merhum Kalkavan, kalp damarlarında tıkanıklık nedeniyle ameliyat edildiği hastanede 11 Mart Çarşamba günü vefat etmişti.
#Vefat
#Şadan Kalkavan
#Fenerbahçe
8 yıl önce
default-profile-img