|

Dünyanın konuştuğu mülteci teknik direktör çıktı

Macaristan'da kadın kameramanın çelme takıp düşürdüğü mültecinin, Suriye'nin Al-Fotuwa SC'yi takımını çalıştıran Osama Abdul Mohsen olduğu ortaya çıktı.

Yeni Şafak
08:34 - 12/09/2015 Cumartesi
Güncelleme: 10:01 - 12/09/2015 Cumartesi
Diğer

Kameraman Petra Laszlo'nun, kucağında oğlu ile polisten kaçmaya çalışan göçmen babayı, çelme takarak yere düşürmesi dünyada büyük yankı uyandırmıştı.
Hürriyet'in haberine göre, 7 yaşındaki oğlu Zaid ile birlikte yere düşen Osama Abdul Mohsen'in Suriye'de teknik direktörlük yaptığı ortaya çıktı. Suriye Premier League takımlarından Al-Fotuwa SC'yi çalıştıran Mohsen'in oğlu Almuhannad Abdul Mohsen olayların ardından oldukça çarpıcı açıklamalarda bulundu.19 yaşında olan ve annesi 13 yaşındaki kız kardeşi ile Mersin'de yaşayan Almuhannad, "Onlar benim o anda yaşadığım acıyı hayal bile edemezler" diye konuştu.

Yaklaşık 10 gündür babasını ve kardeşini göremediğini söyleyen 19 yaşındaki genç, "Suriye'yi terk etmek hepimiz için çok zordu, ancak roketler ve silahların gölgesinde olmanın yanı sıra elektrik, su olmadığı gibi okula da gidemiyorduk" ifadelerini kullandı.Hayalinin profesyonel futbol oynamak olduğunu belirten Almuhannad, teknik direktörlük yapan babasının Almanya'ya ulaşmak istediğini belirterek, "Biz daha iyi bir hayat umut etti" dedi.


#Al-Fotuwa SC
#Osama Abdul Mohsen
#macar gazeteci
#mülteci
8 yıl önce
default-profile-img