|
Spor

Kredi çekerek deplasmana gittiler!

Türkiye İşitme Engelliler 2. Lig 12. Gurupta mücadele ederek ligi namağlup 18 puanla tamamlayarak grubunun şampiyonu olan Muş Engelsiz Adımlar Spor Kulübü, 1. lig için destek bekliyor. Dernek Başkanı Ahmet Güngör, hiç kimsenin sahip çıkmadığını belirterek bankadan 5 bin lira kredi çekerek karşılaşmaları tamamladıklarını söyledi.

Yeni Şafak
17:46 . 23/05/2015 Cumartesi
IHA

Türkiye İşitme Engelliler 1. Ligi'ne yükselen Muş Engelsiz Adımlar Spor Kulübü takımı, sahipsizlikten dolayı yakındı. Maddi imkansızlıklar içerisinde olan Muş İşitme Engelliler Takımı, Muş halkının desteğini bekliyor. 2. Lig 12. Gurup'ta mücadale ettiği Hakkâri, Siirt ve Batman Kozluk İşitme Engelliler Spor Takımlarını ezici farkla mağlup ederek 18 puanla grubun şampiyonu olduklarını belirten Dernek Başkanı Ahmet Gündoğdu, kredi çekerek ligi tamamlayabildiklerini söyledi. Hiç destek almadan deplasmana giderek tek gol bile yemediklerini ifade eden Gündoğdu, “12 Nisan 2015 tarihinden itibaren başlayan müsabakalar kapsamında ilk maçımızı Hakkâri takımı ile oynayarak 13-0, Batman'da Batman Kozluk takımı 7-0, Siirt takımını 3-0 hükmen, Hakkâri Yüksekova Takımını 4-0, Batman Kozluk takımını 9-2 ve kendi sahamızda Siirt takımını da 5-0 gibi farklı skorla yenip namaglup ederek18 puan ile gurubunda şampiyonluğumuzu ilan ettik. Bu sonuçlarla Türkiye İşitme Engelliler 1. Lig'de ilimizi temsil edeceğiz. Ayrıca Özel Sporcular Federasyonun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Artistik Jimnastik Şampiyonası 27-29 Mayıs 2015 tarihleri arasında Eskişehir'de yapılacak. Bu şampiyonaya da ilimiz Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okulu öğrencilerinden (Mental Düzeyinde) 2 sporcumuz katılacak. İnanıyoruz ki Bu mücadelemizde de ilimize en güzel dereceler ile geleceğiz" dedi.“Tüm imkansızlıklara rağmen başarılı olduk"

Birçok kurum ve kulüpler milyonlarca lira harcamalarına rağmen hiç bir spor dalında başarı gösteremezken, Muş Engelsiz Adımlar Spor Kulübü Derneği ekibi ise tüm imkânsızlıklara rağmen başarılı olduğunu kaydeden Gündoğdu, “Bizler dernek olarak bu başarıları kendi imkanlarımızla yapmaya çalışarak 3 bin TL ile 4 transfer yapmış ve deplasman giderlerimiz için çeşitli kurumlardan destek istememize rağmen her hangi bir destek verilmediğinden dolayı şahsen bankadan 5 bin TL kredi çekerek kulübün deplasman giderlerini karşılayabildim" şeklinde konuştu.“1. Lig'de destek veren olmazsa tüm emeğimiz boşa gider"

1. Ligde sahip çıkan olmazsa tüm emeklerinin boşa gideceğini vurgulayan Günğdu, “Destek verilmezse bunca emeklerimizin boşa gidecek olmasıdır. Bu durumlar ancak ve ancak imkân ve fırsatlarla olabilecek şeylerdir. Ancak il olarak üzülerek belirtmek zorundayız ki gerekli olan maddi ve manevi desteği görememekteyiz. Biz engelli derneği olarak bizi aşmayan konular da zaten bir isteğimiz olamaz fakat yeni bir kulübüz şartlar ve imkânlarımız her zaman için yeterli olamayabiliyor. Fakat Muş ilinde engelli bireylere yönelik olarak faaliyete olan üç dernekten biriyiz. Özellikle bizler Engelsiz Adımlar Spor Kulübü Derneği olarak tüm zorluk ve imkânsızlıklara rağmen bu yıl edindiğimiz başarılar ortadadır. Ancak tüm bu başarılar ve zorluklar karşısında bizlerde önemsenmek ve desteklenmek isteriz fakat bu destekler maalesef derneğimize ve bu başarılarımıza rağmen olmamıştır. Türkiye özel sporcular Türkiye masa tenisi şampiyonasında Türkiye 3. Türkiye İşitme Engelliler Futbol 2. Liginde şampiyon olarak 1. Lige çıkan takımız. İnanıyoruz ki sonraki yıllarda yapılacak organizasyonlarda da Muş halkının ve kurum, kuruluşların, STK'ların, siyasilerin vereceği destek ve imkânlarla ilimize daha güzel başarılar getireceğiz. Engellerin bizlere engel olmadığını bir kez daha kanıtlamış olacağız" şeklinde sözlerini tamamladı.#Türkiye İşitme Engelliler 2. Lig
#12. grup
#kredi çekerek maçları tamamladık
#destek çağrısı
#Muş Engelsiz Adımlar Spor Kulübü
8 yıl önce
default-profile-img