|
Reklam
Reklam
Spor

Leverkusen Hakan'ı satmayacak

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) kulüplerinden Bayer Leverkusen'de, üst yönetici (CEO) Michael Schade, Hakan Çalhanoğlu'nun bu yıl başka bir takıma gitmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

13:57 . 11/03/2015 Çarşamba
AA

Alman basınına konuşan Schade, Hakan Çalhanoğlu için övgü dolu sözler kullanarak, milli futbolcunun kritik anlarda skoru değiştirebilecek yeteneğe sahip olduğunu ifade etti.

Schade, milli oyuncunun Bayer Leverkusen'den ayrılması durumunda Avrupa'nın en iyi kulüplerine gidebileceğini belirterek, "Kulüp olarak bize hemen yardım edebilen ve gelecek için ekonomik perspektif sağlayan genç oyunculara yatırım yapıyoruz. Hakan da işler sıkıntıya girdiğinde, baskı artınca inanılmaz bir şekilde konsantre olabilen kaliteli bir oyuncu. Hakan bu yıl satılık değil" ifadelerini kullandı.

Avrupa'nın önde kulüpleri peşinde

Barcelona ve Chelsea gibi büyük takımlar tarafından izlendiği öne sürülen Hakan Çalhanoğlu, bu sezon 35 maçta 10 gol attı, 7 asist yaptı.

Bayer Leverkusen'de primlerle birlikte yaklaşık 4 milyon avro ücret alan milli futbolcu, sezon başında 14,5 milyon avro bedelle Hamburg'dan Bayer Leverkusen'e transfer olmuş ve 2019 yılına kadar süren bir sözleşmeye imza atmıştı.
#Barcelona
#Chelsea
#Hakan Çalhanoğlu
#Bayer Leverkusen
#Bundesliga
8 yıl önce
default-profile-img