|

Lütfü Savaş: "Biz onlar kadar ekonomik değeri yüksek takım kuramadık"

Süper Lig ekiplerinden Atakaş Hatayspor’un 2022-2023 sezonunda giyeceği formaların tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıda Hatayspor'un Onursal Başkanı Lütfü Savaş açıklamalarda bulundu.

17:00 - 23/07/2022 Cumartesi
Güncelleme: 17:23 - 23/07/2022 Cumartesi
IHA
Hatayspor'un yeni formaları
Hatayspor'un yeni formaları

Hatayspor Osman Çalgın Tesisleri’nde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş, Hatayspor Kulübü Başkanı Nihat Tazeaslan ile kulüp yöneticileri ve basın mensupları katıldı.

"İlk 10'u hedefliyoruz"

Cumhuriyetin ilanının 100’üncü yılı nedeniyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının azmini temsil eden 100’üncü yıla ait bir forma yaptırdıklarını ifade eden Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş; “İlk 10’u hedefleyen bir takım için çalıştıklarını belirtti.

"Bu forma 100’üncü yıl ve sonsuzluğu ifade ediyor"

Başkan Savaş konuşmasının devamında, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılındayız. Biz Hatay olarak hem Gazi Mustafa Kemal Atatürk hem de Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırlarına katılmış son serhat şehiriz. Bu forma 100’üncü yıl ve sonsuzluğu ifade ediyor. Kollarda görmüş olduğunuz yıldızlar bizim futbolcularımızın mücadele azmini ve kazanma hırsını ve birbirine kenetlenmesini temsil ediyor. 100’üncü yıl formasında 23 tane, kolda ise 11 tane yıldız bu bizim bu seneki 3. formamız. Hem Atakaş Hatayspor’un ailesine hayırlı olsun hem de Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki 19 Süper Lig ekiplerinden bir tanesi olan Hatayspor’umuz, ilklere imza atsın diye arkadaşlarımızla bunu düşündük. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca bu senenin hepimize hayırlı olmasını ve başarıdan başarıya koşmamızı temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

"Takımın yüzde 90 olarak ana iskeletini tamamladık"

İki yıldır hem orta sahada hem de ön liberoda oynayan Ruben Ribeiro ile tekrar anlaştıklarını söyleyen Savaş, “Oyuncumuz bu gün Erzurum’da kampa katılacak. Yine AEK Atina takımında sağ stoper oynayan Ognjen Vranje. Daha önceleri bizim burada iki ayrı takımda oynamış gayet iyi bir sağ stoper. Bununla da anlaşma sağlandı. Önümüzdeki hafta takıma katılacak. Bunun üzerine bir sol açık veya bir sağ bek mevkilerinde arayışlarımız var. Sol açık çalışması devam ediyor. Sol açıkla da anlaşmamız olursa ikisini de paylaşacağız. Takımımızın yüzde 90 olarak ana iskeletini tamamlamış bulunmaktayız. En fazla 3 tane futbolcu daha alacağız. Transfer kapanmaya yakın çok daha uygun fiyatta gelirse değerlendireceğiz. İnşallah ilk maçımızdan itibaren bunu göreceksiniz" şeklinde konuştu.

"Düşme korkusu yaşamadık"

Lütfü Savaş, son olarak ise, "Her sene Hatayspor’u, düşecek takımlar içerisine yazıyorlar ama özellikle Hataysporlu olduğunu zannettiğimiz arkadaşlar bunu yaymaya çalışıyor. Çok şükür 2 yılda hedeflediğimiz noktalara yakın bir şekilde bitirdik. Düşme korkusu yaşamadık. Bu sene de 9 tane takım çok iyi transferler yaptı. Biz onlar kadar ekonomik değeri yüksek takım kuramadık ama uyumlu, dirençli kendi kurgusunu sahaya yansıta bilecek bir takım kurmaya çalıştık” dedi.

#Süper Lig
#Hatayspor
1 yıl önce
default-profile-img