|
Spor

Macarlar çelmeledi İspanyollar sahip çıktı

Macaristan'da bir kadın kameraman tarafından çelme atılarak kucağındaki oğluyla yere düşürülen Osama Abdul Mohsen'e İspanyollar iş verdi. ​

Yeni Şafak
10:39 . 17/09/2015 Perşembe
Diğer

Macaristan'ın Sırbistan sınırındaki Roszke köyünde bekletilen 100 kadar göçmen Sırbistan tarafına geçmek için koşmaya başlarken Macar polisinin engellemelerini görüntüleyen Petra Lazlo adlı kadın kameraman kucağında oğlunu taşıyan Osama Abdul Mohsen'i, çelme atarak yere düşürmüş bu görüntüler dünyada büyük yankı uyandırmıştı.Milliyet'te yer alan haberde, Mohsen'in görüntülerini izleyen Madrid'deki Ulusal Teknik Direktörler Eğitimi Birliği (CENAFE) Almanya'daki kamplarda bulunan Mohsen ile temasa geçerek kendisine merkezlerinde teknik direktör olarak iş verdiklerini açıkladı.


Ailesi yanına getirilecek

Osama Abdul Mohsen'in savaş öncesi Suriye'de 1. ligde bir takım çalıştırdığını öğrendiklerini vurgulayan CENAFE, bu kişiye işin dışında bir ev vereceklerini ve halen Türkiye'de kamplarda bulunan ailesini de yanına getirmesi için girişimler başlattıklarını duyurdu. Bu karardan büyük sevinç yaşayan Suriyeli göçmen baba uzun yıllardır ilk defa ailesi için sevindirici bir haber aldığını söyledi.Osama Abdul Mohsen Almanya'dan Madrid'e gelerek yeni evine yerleşecek ve buradan da teknik direktör olarak görevine başlayacak. Mohsen'in Türkiye'deki ailesinin ise önümüzdeki hafta Madrid'de olması bekleniyor.


#Osama Abdul Mohsen
#Ulusal Teknik Direktörler Eğitimi Birliği
#teknik direktör
8 yıl önce
default-profile-img