|

Mitroglou Beşiktaş'a çok yakın

Fulham'lı Konstantinos Mitroglou görüşmelerini hızlandıran Beşiktaş, Yunan yıldızla ön protokol imzaladı. 26 yaşındaki futbolcuyu İngiltere kampına getirmeyi planlayan Kartal, oyuncunun kulübüyle yakın zaman içinde resmi imzaları atacak.

Fanatik
00:00 - 2/07/2014 Çarşamba
Güncelleme: 08:54 - 2/07/2014 Çarşamba
Yeni Şafak
Mitroglou Beşiktaş'a çok yakın
Mitroglou Beşiktaş'a çok yakın

Portekizli golcü Hugo Almeida'yla yollarını ayıran Beşiktaş, bu bölge için uzun süredir gündeminde bulunan Fulham'lı golcü Mitroglou konusunda mutlu sona ulaştı. İlk etapta İngiliz ekibinin Yunan golcü için 8 milyon Euro'luk (yaklaşık 24 milyon TL) bonservis bedeli belirlemesinin ardından kiralama kartını devreye sokan ancak bu formülden son anda çıkan pürüz nedeniyle sonuç üretemeyen Beşiktaş'ın, futbolcunun menaceriyle ön protokol yaptığı öğrenildi. Gelecek sezon İngiltere İkinci Ligi'nde mücadele edecek olan Fulham'da kalmak istemediğini her fırsatta belirten Mitroglou'nun, ülkesi Yunanistan'ın Dünya Kupası'ndan elenmesinin ardından menaceriyle görüştüğü ve kendisine gelen en ciddi teklifin sahibi olan Beşiktaş'ı kabul ettiği bildirildi.

Ada kampına gelecek!

Fulham'da geçen sezon dizindeki sakatlığı nedeniyle kötü bir sezon geçirmesinin ardından Yunanistan'ın Brezilya kadrosunda yer alan ve ülkesiyle çıktığı 3 maçta hırsıyla göz dolduran Mitroglou'nun, 13 Temmuz'daki İngiltere kampına yetiştirilmesi planlandığı bildirildi. 26 yaşındaki futbolcu için Fulham kulübüyle pazarlıklarında son aşamaya gelen Siyah-Beyazlılar'ın, resmi imzaları önümüzdeki günler içinde atmayı planladığı ifade edildi.


10 yıl önce