|

Motta imzayı attı

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor, Beşiktaş'tan, Brezilyalı futbolcu Ramon Motta ile 2,5 yıllık sözleşme imzaladı.

Yeni Şafak
17:39 - 9/01/2016 Cumartesi
Güncelleme: 15:43 - 9/01/2016 Cumartesi
DHA

Hasan Subaşı Tesisleri'nde saat 14.00'da düzenlenen imza törenine Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, As Başkan Ali İhsan Sav, yönetim kurulu üyesi Okan Alanyalı ve Ramon Motta katıldı. Başkan Gencer, imza töreni öncesi yaptığı açıklamada, ikinci yarı transfer çalışmalarında Antalyaspor ile adı anılan ilk kişinin Motta olduğunu söyledi.Motta'nın isminin başka takımlarla da anıldığını kaydeden Gencer, "Motta daha ilk yarı bitmeden Antalya'ya gelerek bizimle görüştü. İlk söylediği 'Antalyaspor'da oynamak istiyorum. Siz şartları oluşturduğunuz takdirde Antalyaspor'dayım' dedi. Bize bunun sözünü vererek aramızdan ayrılmıştı" dedi.
'BEKLENTİLERİMİZ YÜKSEK'

Roman Motta'nın bugün Beşiktaş'a veda ederek verdiği söz gereği Antalyaspor kulübüne geldiğini kaydeden Gencer, "Hayırlı olsun. Devre arasında yaptığımız en değerli transferlerden biri olarak görüyoruz. Kendisinden beklentilerimiz yüksek. Karşılığını vereceğine inanıyorum. 2,5 yıllık sözleşme imzaladık" diye konuştu.'SAHADA ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM'

Motta ise daha önce Başkan Gültekin Gencer'le görüşerek Antalyaspor'a gelmek isteğini ilettiğini belirtti. Kendisine güvenilmesinden mutluluk duyduğunu anlatan Motta, "Bana güvendiği için başkana teşekkür ederim. Benden beklenenleri karşılamak için en iyi şekilde oynamaya çalışacağım" dedi.'BEŞİKTAŞ'LA SORUN YAŞAMADIK'

Beşiktaş'tan ayrılış sürecinde sorun yaşayıp yaşamadığı yönündeki bir soru üzerine ise Motta, "Herhangi bir kırgınlığımız olmadı. Hocamız Şenol Güneş ile görüştüm, onayını aldım. Oynamak için ayrıldığımı söyledim. Şu anda Antalyaspor oyuncusuyum. Antalyaspor için iyi şeyler yapacağım" diye yanıt verdi.Antalyaspor'un Kamerunlu yıldız golcüsü Samuel Eto'o ile de oynayacak olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Motta, "Kendisi iyi bir lider, iyi bir oyuncu. Onunla oynayacağım için çok mutluyum" dedi. Motta, takım olarak daha yükseğe çıkmak ve UEFA'da oynamak için de takım arkadaşlarıyla çalışacağını sözlerine ekledi.

#ramon motta
#transfer
#antalyaspor
#imza töreni
#beşiktaş
9 yıl önce