|

Okan Buruk'tan Icardi düzeltmesi

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk Avusturalya'da antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Icardi ile söyledikleri sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyleyen Buruk, transferin önümüzdeki hafta içinde belli olacağını belirtti.

14:13 - 16/07/2023 Pazar
Güncelleme: 15:26 - 16/07/2023 Pazar
AA
Okan Buruk açıklamalarda bulundu.
Okan Buruk açıklamalarda bulundu.

Yeni sezon çalışmalarını Avusturalya'da sürdüren sarı-kırmızılılarda Teknik Direktör Okan Buruk basın mensuplarının sorularını yanıtladı.


Okan Buruk'un açıklamaları şöyle:

'İyi bir kamp dönemi geçirdik'

"Salı günü son maçı oynayıp, bitireceğiz ve İstanbul'a döneceğiz. Şampiyonlar Ligi eleme ilk maçı için burada güzel bir hazırlık dönemi geçiyoruz. Dün de bir maç oynadık. Genel olarak güzel geçiyor"


'Mauro Icardi'nin bonservisini almak için çalışıyoruz'

"Benim 'Icardi pazartesi geliyor.' diye bir açıklamam olmadı. Onu düzeltmek gerekiyor. Pazartesi günü bize ne zaman geleceğiyle ilgili haber ulaşacaktır. Ama bu bir süreç. Önümüzdeki hafta daha net bir şekilde belli olacak. Ailevi bir problem yaşadı. Önümüzdeki hafta süre belli olabilir. En kısa zamanda gelip, takıma katılmasını istiyorum. Ama bazen bu tür ailevi sebepler bunun önüne geçiyor. Önemli olan da onun buraya en doğru ve zinde şekilde gelmesi"


'Çalışmalar devam ediyor'

"Çalışmalarımız devam ediyor, hiç durmuyor. Burada hep Icardi'ye odaklandık. Yine Rashica ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Angelino ve Halil Dervişoğlu takıma önemli destek verecekler. Dün Angelino'yu da maçın bir bölümünde oynattık. Halil'in net durumunu da geldikten sonra göreceğiz. Onun yanında transfer planlarımız sürüyor. Bununla ilgili Erden Timur Bey'in yoğun bir çalışması var. Onunla oturup tekrar konuşacağız. Burada çalışmalarımızı sürdürüyor ve bizden teknik olarak ne isteniyorsa onu bildiriyoruz. 'Yarın gelecek.' diyeceğimiz bir oyuncu yok ama zaten kadromuzda çok fazla bir şeyi kaybetmedik. Elimizdeki kadroyu en iyi oyuncularla güçlendirmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki haftalarda transferi tamamlayacağız. Daha uzun bir süre var. Sabırlı olmak gerekiyor. Bize birçok seçenek çıkacaktır"


'İsim olarak vermeyeceğim'

"İsim olarak çok üzerinden gitmek istemiyorum ama biz kadromuzu zenginleştirmek istiyoruz. Kadromuza katkı sağlayacak oyuncular bulmak istiyoruz. İnşallah bu en kısa zamanda olacak. Elimizdeki oyuncular da iyi durumda. Onlara güveniyoruz. Onlarla birlikte bu yolda iyi işler yapacağımızı biliyoruz. Bu sene Avrupa ve lig var. Daha iyi bir kadro oluşturmaya çalışacağız" açıklamalarında bulundu.#Galatasaray
#Okan Buruk
#İcardi
1 yıl önce