|

Olaylı maçın galibi Nurmagomedov

UFC hafif sıklet unvan maçında Khabib Nurmagomedov ile Conor McGregor kozlarını paylaştı. Nurmagomedov, 4 raund sonunda rakibini mağlup ederek şampiyonluk kemerini korumayı başardı. Fenerbahçeli Benzia'dan da Müslüman dövüşçü Nurmagomedov'a destek paylaşımı geldi.

Yeni Şafak
11:18 - 7/10/2018 Pazar
Güncelleme: 13:15 - 7/10/2018 Pazar
Yeni Şafak
Khabib Nurmagomedov rakibini 4. raund sonunda yendi.
Khabib Nurmagomedov rakibini 4. raund sonunda yendi.

Dağıstanlı Khabib Nurmagomedov, UFC hafif sıklet unvan maçında Conor McGregor'ı 4. raund sonunda yendi ve kemerini korudu.

Kariyerinin 27. maçına çıkan Dağıstanlı Müslüman dövüşçü Nurmagomedov, bu karşılaşmaların hepsinden galip ayrıldı.Maç öncesi hakaretler yağdırarak provoke etmişti
  • İrlandalı McGregor maç öncesi uzun süre boyunca gerilimi tırmandırıp Müslüman rakibini kimliği dolayısıyla aşağılamış ve onu 'terörist' olarak yaftalamıştı. Nurmagomedov ise maç sonrası provokasyonlara dayanamayıp kafesten atlayarak rakibi McGregor'un ekibinin üzerine yürüdü. Nurmagomedov'un ekibi de kafese girerek maç öncesi hakaretler yağdıran İrlandalı dövüşçüye tepkisiz kalmadı.
Fenerbahçeli Benzia: İslam teslimiyettir

Fenerbahçe forması giyen Cezayirli futbolcu Yassine Benzia, Instagram hesabından paylaştığı görsellerle Nurmagomedov'a destek oldu. Tecrübeli futbolcu gönderisinin altına, "İslam teslimiyettir, Allah-u Ekber" yorumunu düştü.

#Conor McGregor
#Khabib Nurmagomedov
6 yıl önce