|
Spor

Omar Elabdellaoui'den sürpriz ziyaret

Uzun süre sahalardan uzak kalan Galatasaray’ın Norveçli futbolcusu Omar Elabdellaoui, Florya Metin Oktay Tesisleri’nde teknik direktör Fatih Terim ve takım arkadaşlarıyla bir araya geldi. Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, tecrübeli oyuncunun kök hücre nakli ve ardından da kornea operasyonu geçireceği bildirildi.

15:25 . 14/04/2021 mercredi
IHA
Omar takım arkadaşlarıyla hasret giderdi.

Omar takım arkadaşlarıyla hasret giderdi.

Yılbaşı gecesi talihsiz bir kazada gözünden yaralanan ve tedavisinin ardından bireysel olarak çalışan Galatasaraylı oyuncu Omar bugün takımı ziyaret etti.

Florya Metin Oktay Tesisleri’nde teknik direktör Fatih Terim ve takım arkadaşlarıyla bir araya gelen 29 yaşındaki futbolcu, hocası ve takım arkadaşlarıyla sohbet etti.

Kök hücre nakli ve kornea operasyonu geçirecek

Galatasaray, Omar Elabdellaoui’nin kök hücre nakli ve ardından da kornea operasyonu geçireceğini açıkladı. Tecrübeli futbolcunun son durumuyla ilgili sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  • “Bugün ABD’den dönerek Florya’da takımımıza bir ziyaret gerçekleştiren oyuncumuz Omar Elabdellaoui’nin tedavi süreci, sponsor hastanemiz Liv Hospital ile birlikte ABD’de bulunan ve kornea yaralanmalarında dünyanın bir numarası olarak kabul edilen bir klinik tarafından ortak şekilde yürütülüyor.
  • Omar, Türkiye’deki ilk müdahaleleri yapıldıktan sonra ABD’de göz kapağından bazı operasyonlar geçirdi.
  • Bundan sonraki süreçte ilk olarak kök hücre nakli ve ardından da kornea operasyonu planlanıyor. Ümit ediyoruz, bu süreç başarıyla tamamlandıktan sonra öncelikle sağlığına kavuşacak, ardından da futbola dönecek.
  • Geri dönüşü ile ilgili bir süre verme noktasında oldukça dikkatliyiz, sizin de bu konu hakkındaki hassasiyetiniz için teşekkür ederiz.”
#Omar Elabdellaoui
#Galatasaray
il y a 2 ans
default-profile-img