|
Spor

Pereira skordan memnun

Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupası H Grubu ilk maçında deplasmanda Tuzlaspor'u 2-1 mağlup ederken teknik direktör Vitor Pereira, “Bugün bizim için en önemli nokta gençlerimizi sahada kişilikli ve kaliteli bir performans gösterirken görmekti" dedi.

Yeni Şafak
17:48 . 16/12/2015 Çarşamba
IHA

Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupası H Grubu ilk maçında deplasmanda Spor Toto 2. Lig. Kırmızı Grup ekiplerinden Tuzlaspor'u 2-1 mağlup etti. Maç sonu düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, “Bugün bizim için en önemli nokta gençlerimizi sahada kişilikli ve kaliteli bir performans gösterirken görmekti. Ayın zamanda gollerimiz de genç oyuncularımızdan geldi. Bir diğer olumlu nokta da kazanarak ayrılıyoruz bu stattan. Kaliteli bir oyun ortaya koyamadık, kaliteli bir maç izletemedik. Zorlu bir zeminde oynadık. Bir kupa maçı oynadık ve kazanmak her zaman güzeldir böyle kupa maçlarında. Özellikle gençlerimizin gösterdiği performanstan ve isteklerinden çok memnunum" dedi.Pereira, genç futbolcuları ligde de oynatıp oynatmayacağının sorulması üzerine, "Genç oyuncularıma her zaman önem vermeye çalışıyorum. Eğer fırsat olursa öyle bir gereklilik ortaya çıkarsa şans vermek tabii ki isterim" cevabını verdi.'Hakemler de hepiminizin yaptığı hataları yapıyor'

Pereira, 'Yabancı Hakem' uygulaması ile ilgili bir soru üzerine ise, “Biz teknik direktörler gibi hakemler de her hafta eleştiriliyor. Onlarla aslında bu açıdan çok benzer yönümüz var. Ama bu eleştiriler futbolun bir parçası. Sadece ben değil, herkes hakemleri eleştiriyor. Onların işlerinin zor olduğunu düşünüyorum. Onlar da hepimizin yaptığı gibi hata yapıyor. Bütün hakemlerin kötü olduğunu düşünmüyorum. Oyuncular gibi bazı hakemler iyi, bazı hakemler kötü. Yabancı hakem konusunda görüş bildirmek bana düşmez. Görüş bildirmesi gereken kişi ben değilim" ifadelerini kullandı.

#Fenerbahçe
#Vitor Pereira
#Tuzlaspor
8 yıl önce
default-profile-img