|

Sergio Ramos imzayı atıyor

İspanya 1. Futbol Ligi (La Liga) ekiplerinden Real Madrid'in, defans oyuncusu Sergio Ramos'un sözleşmesini uzatacağı öne sürüldü.

Yeni Şafak
15:28 - 12/08/2015 Çarşamba
Güncelleme: 12:31 - 12/08/2015 Çarşamba
AA

İspanyol spor gazeteleri Marca ve AS'da yer alan haberlere göre, sözleşmesinin uzatılması konusunda İspanyol futbolcu ile Real Madrid yönetimi arasında süren görüşmelerin sonuçlanarak anlaşma sağlandığı belirtildi.Haberlerde, Real Madrid ile sözleşmesi 2017'nin haziran ayında bitecek 29 yaşındaki Ramos'un, yeni anlaşmayla 2020'ye kadar İspanyol temsilcisinde kalacağı ve resmi açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılacağı ifade edildi.Real Madrid'den sezon başına net 6 milyon euro kazanan Sergio Ramos'un, gelirini az bulması nedeniyle takımdan ayrılmak istediği ve Manchester United'ın takibinde olduğu ileri sürülmüştü. Yaz boyunca Real Madrid ile transfer görüşmelerine devam eden İspanyol futbolcunun, yeni sözleşmesinde gelirinin net 8,5 ila 9 milyon euro arasında olması ve başarı kriterlerini yerine getirmesi halinde çeşitli bonusların da eklenmesi bekleniyor.En çok Ronaldo kazanıyor

Real Madrid'de en çok kazanan futbolcular listesinde 17 milyon euro ile Cristiano Ronaldo başta gelirken, onu Gareth Bale (11 milyon euro) ve Karim Benzema (8 milyon euro) izliyor. Ramos'un, yeni sözleşmesi ile James, Kroos ve Benzema'dan daha fazla kazanacağı öne sürülüyor.Öte yandan, Real Madrid'in diğer defans oyuncusu 32 yaşındaki Pepe'nin de 2016'nın haziran ayında dolacak sözleşmesinin 1 yıl daha uzatılması konusunda taraflar arasında anlaşma sağlandığı iddia ediliyor.

#sergio ramos
#real madrid
#yeni sözleşme
9 yıl önce