|

Stadın ismini TFF bile bilmiyor!

Rize Stadyumu ile ilgili yaşanan isim karışıklığı ve tartışmalar üzerine Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Metin Kalkavan yaptığı açıklamada, stadyumun isminin 'Çaykur Didi Stadyumu' olduğunu açıkladı.

Yeni Şafak
13:51 - 17/12/2015 Perşembe
Güncelleme: 15:44 - 17/12/2015 Perşembe
IHA

Çaykur Rizespor Yönetim Kurulu üyeleri tarafından inşa edilen ve Gençlik Spor Bakanlığı'na devredilen Rize Yeni Şehir Stadyumu, ardından Çaykur Rizespor'a kiralandı. Bir süre önce ise Çaykur firması stadyumun isim hakkına sponsor oldu. Yeni Şehir Stadyumu'nun ismi Çaykur Didi Stadyumu olarak değiştirildi. Kulüp tarafından stadyumun yeni ismi kullanılmaya başlamış olmasına rağmen Türkiye Futbol Federasyonu tarafından stadyumun eski ismi ile anılması isim karışıklıklarına ve tartışmalara neden oldu.'TFF bile yanlış kullanıyor'

Tartışmalar üzerine açıklama yapan Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Metin Kalkavan, stadyumun isminin Çaykur Didi Stadyumu olduğunu belirterek, "Hiçbir engel yok, prosedür arkadan işliyor, sizler rahatlıkla Çaykur Didi Stadyumu olarak stadın ismini yazabilirsiniz. Stadın adı artık Çaykur Didi'dir. Biz bildirimimizi yaptık, TFF bile yanlış kullanıyor. Kim 'Yeni Şehir' diye kullanıyorsa yanlış kullanıyor. Sadece resmiyet kazanması gerekiyor. Bazı prosedürler, kiralanması ve isim hakkı konusu arkadan geliyor. Hiçbir sıkıntı yok, anonslarda bile kullanabilirsiniz. İsim hakkı konusunda Çaykur'a teşekkür ediyoruz. Genel Müdürümüze teşekkür ediyoruz. Çaykur Rize'nin en büyük markasıdır ve yakıştı" dedi.

#rizespor
#stat ismi
#Çaykur Didi Stadyumu
8 yıl önce