DİĞER

Tanju Çolak serbest bırakıldı

Başkentte organize suç örgütüne düzenlenen operasyon kapsamında aralarında eski milli futbolcu Tanju Çolak'ın da bulunduğu 6 kişi, savcılık sorgusunun ardından tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Eski milli futbolcu Çolak daha sonra yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı.

Haber Merkezi AA

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, dolandırıcılık faaliyetlerinde bulunan bir organize suç örgütüne yönelik yürütülen operasyon kapsamında, İstanbul'da gözaltına alınarak, Ankara'ya getirilen eski milli futbolcu Tanju Çolak'ın da aralarında bulunduğu şüpheliler, emniyetteki işlemlerin ardından Ankara Adliyesine getirildi.

Soruşturmayı yürüten savcıya ifade veren şüphelilerden, Çolak'ın da arasında olduğu 6 kişi tutuklama, 3 şüpheli ise adli kontrol talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan diğer 21 şüphelinin işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Tançu Çolak serbest bırakıldı

Tutuklama istemiyle sevk edilen Tanju Çolak, 'yurtdışına çıkış' yasağı konularak serbest bırakıldı.

Olay

  • Yaklaşık 3 aylık teknik ve fiziki takibin ardından cumhuriyet savcılığının talimatıyla 10 Haziran'da Ankara merkezli operasyon başlatılmış, birçok ilde eş zamanlı yapılan baskınlarda, aralarında Çolak'ın da bulunduğu 30 kişi gözaltına alınmıştı.
  • Çolak'ın, bazı alacaklarını tahsil etmeleri için çete üyeleriyle anlaştığı ileri sürülüyor.

Tanju Çolak adliyeye böyle getirildi
AA

Tanju Çolak adliyeye böyle getirildi

Ankara'da çek senet mafyasına yönelik operasyonda gözaltına alınan eski milli futbolcu Tanju Çolak, Ankara Adliyesi'ne getirildi. Ankara'da çek senet mafyasına yönelik operasyonda eski milli futbolcu Tanju Çolak'ında aralarında bulunduğu 28 kişi gözaltına alınmıştı.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.