|

Waris hakkında şoke eden gerçek

Trabzonspor'un sezon başında Spartak Moskova'dan 6 milyon Euro karşılığında transfer ettiği Majeed Waris hakkında ilginç bir detay ortaya çıktı.

Yeni Şafak
17:49 - 9/01/2015 Cuma
Güncelleme: 15:51 - 9/01/2015 Cuma
Diğer

Karadeniz temsilcisinin yöneticileri, teknik direktör Ersun Yanal'ın 'satılabilir' şeklindeki raporunun ardından, Majeed Waris'in menajeri aracılığıyla bazı Avrupa kulüpleriyle temasa geçti.


haber61'de yer alan habere göre; 23 yaşındaki futbolcuya başta Arap ekipleri talip olurken, en ciddi teklif ise Fransa’nın Lille takımından geldi. Fransız ekibi, Ganalı futbolcu için 8 milyon Euro teklif etti. Bordo-Mavililer'in bu rakamı 10-12 milyon euro civarına çekmek istediği ifade edildi.


Lakin Waris'in bu sezon Avrupa'da bir kulübe transfer olması mümkün değil zira Ganalı oyuncu Trabzonspor'a gelmeden önce Spartak Moskova'da 4 resmi maçta forma giydi. UEFA'nın transfer talimatnamesinde 'bir futbolcu aynı sezon içinde en fazla iki takımda forma giyebilir' maddesi yer aldığı için Waris'in, Avrupa'da bir kulübe gitmesi şu an için mümkün görünmüyor. Bordo-mavili yöneticilerin bu sorunu aşmak için UEFA'dan özel izin çıkartmaya çalıştığı ifade edildi.

#Waris Majeed
#Gana
#Gine
#Senegal
#Lille
#BAE
#Trabzonspor
9 yıl önce