Teknoloji 8-14 Ekim 2018 dijital gündem

Haftanın öne çıkan 10 teknoloji haberi!

8-14 Ekim 2018 dijital gündem

Teknolojinin hızla gelişen ve değişen dünyasından haberleri derlediğimiz ‘Dijital Gündem’ köşesinde haftanın en çok okunan 10 haberini sizin için derledik. Bu hafta da teknoloji gündemi oldukça yoğun geçti. Google, Pixel 3 ve Pixel 3 XL modellerini tanıttı.Apple yine yazılım sorunları yaşıyor. Twitter’da bir limonun yuvarlanma videosu kısa sürede 10 milyon defa izlendi. Soyuz roketi fırlatılırken bir kaza meydana geldi ve uzaya gidecek astronotlar geri döndü.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Dijital Gündemi takip ederek haftanın öne çıkan 10 teknoloji gelişmesinden haberdar olun.
Dijital Gündemi takip ederek haftanın öne çıkan 10 teknoloji gelişmesinden haberdar olun.
 • Mars yolcusu ilk Türk

 • Bu haftanın en çok konuşulan ilk haberi Tekirdağ'dan. Yüksek Mimar Saadet Yüncü, Mars gezegenine en yakın yer şekillerine sahip olan Ürdün’de düzenlenen araştırma ve tasarım atölyesine katılan ilk Türk olarak ülkeye gurur yaşattı.
 • Mars yolcusu ilk Türk
  TEKNOLOJİ
  Mars yolcusu ilk Türk

 • Today as I was walking home after my run I saw a large lemon rolling down the hill. It kept rolling for about a quarter mile. And now you can see it, too. pic.twitter.com/dQoHi4RrXS
 • Limon videosu 10 milyon izlendi
 • Viral olan videolar genellikle ya eğlenceli ya da sürpriz sonlu olmasıyla bu başarıyı yakalıyor. Ancak birkaç ay içinde yaklaşık 10 milyon kişi tarafından izlenen bu limon videosunun sırrı hala çözülemedi.
 • Twitter'da 10 milyon izlenen limon videosu
  TEKNOLOJİ
  Twitter'da 10 milyon izlenen limon videosu

 • Google+ güvenlik açığı nedeniyle kapatıldı
 • ABD'li internet şirketi Google, mart ayında kullanıcı verilerinin çalınmasına yol açan güvenlik açığı nedeniyle sosyal ağ hizmeti Google+'ı bireysel kullanıcılara kapatacağını açıkladı. Güvenlik açığı nedeniyle 500 bin kullanıcı bilgisinin sızdırıldığı belirtiliyor.
 • Google Plus güvenlik açığı nedeniyle kapatılıyor
  TEKNOLOJİ
  Google Plus güvenlik açığı nedeniyle kapatılıyor

Boston Dynamics robotundan inanılmaz parkur performansı
OYNAT 00:29
Boston Dynamics robotundan inanılmaz parkur performansı
Boston Dynamics'in geliştirdiği Atlas isimli robot yeni yetenekleriyle ortaya çıktı. Önündeki engelleri bir parkur sporcusu gibi aşabiliyor. Otonom olarak hareket eden Atlas robot kendi kendine kapıları açıyor, geri takla atıyor, bulaşıkları yıkıyor, kutuları kaldırıyor ve antrenman koşuları yapabiliyor.







Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.