Teknoloji Canlı yayında 2 milyon dolarını çaldılar

​Ian Balina adlı Youtuber'in canlı yayında 2 milyon dolar parası çalındı.

Canlı yayında 2 milyon dolarını çaldılar

Video paylaşım sitesi Youtube'de kripto parayla ilgili yayınlar yapan Ian Balina adlı Youtuber'in canlı yayında 2 milyon dolar parası çalındı.

Haber Merkezi Diğer
​Ian Balina adlı kripto para yayınları yapan YouTuber
​Ian Balina adlı kripto para yayınları yapan YouTuber

Ian Balina adlı kripto para yayınları yapan YouTuber, canlı yayındayken 2 milyon dolarlık kripto parası çalındı.

Habertürk'ün haberine göre, YouTube üzerinde yaptığı canlı yayın esnasında gelen bir yorum, durumu açık ederken Balina yoruma yanıt vermeden 15 dakika daha yayın yaptı.

Bir güç kesintisi ile yayının kesildiğini belirten Balina, birkaç saat sonra yayına döndü. Bu esnada durumu fark ettiğini belirten yayıncı, kendi sisteminde Google hesaplarından çıkış yapıldığını gördüğünü söyledi.

Canlı yayında hacklendiğini itiraf etti

Ancak daha sonra Telegram üzerindeki grubunda, canlı yayını hacklendiğini anladığı için sonlandırdığını yazdı ve durum hakkında bir tweet de attı.

Özellikle kripto paralardaki halka arz (ICO) süreçleriyle ilgili yorumlarıyla tanınan Ian Balina, 116 bin YouTube takipçisine sahip. Balina'nın Telegram grubunun ise 26 binden fazla üyesi bulunuyor.

Etherscan'deki cüzdan işlemlerine göre, Balina'nın kripto paraları canlı yayın esnasında çalınmış. Cüzdan işlemlerine göre, 20 milyon Nucleus Bision, 2 milyon Pareto Network ve 1 milyon Loom para çalındı.

Balina, hacker'ların hesabına eski okulunda aldığı ve diğer hesaplarına kurtarıcı hesap olarak tanımladığı e-posta adresi üzerinden ulaştıklarını düşünüyor.

Casus papazın ilk duruşması sona erdi
GÜNDEM
Casus papazın ilk duruşması sona erdi

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.