Teknoloji Düğün fotoğrafları artık robotlarla çekiliyor

Düğün fotoğrafları artık robotlarla çekiliyor

Robotların meslekleri ele geçireceği uzun zamandır tartışılıyor. Otomasyon hayatımızın her alanında büyük bir rol oynuyor hatta robotlar artık düğün fotoğraflarına bile el attı. Robot düğün fotoğrafçısı Eva ilk düğün fotoğraflarını çekti.

Haber Merkezi Diğer Yeni Şafak
Eva isimli robot fotoğrafları maille gönderebiliyor.
Eva isimli robot fotoğrafları maille gönderebiliyor.

Birleşik Krallık merkezli Service Robots firması, Eva olarak adlandırılan robotu fotoğraf çekmek için kiralıyor. İnsansı robot, yüz tanıma teknolojisini kullanarak insanları belirledikten sonra fotoğraf çektirmek isteyip istemediklerini soruyor. Eva, 2019'un başlarında sunulmuştu ancak 7 Nisan tarihinde resmi olarak ilk düğününü fotoğrafladı.

Gary ve Megan Barker'ın düğünü için kiralanan robot için damat Gary'nin söylediğine göre, düğün için mükemmel bir ekti ve davetliler hâlâ bu robot hakkında konuşuyorlar.

Eva, insansı gövdesinin ön kısmında etkileşimli bir renkli ekrana sahip ve fotoğraf çekmeye başlamadan önce davetliler çeşitli seçeneklerin arasında seçim yapabiliyorlar. Ayrıca Service Robots'un Eva ile beraber sunduğu baskı istasyonu da fotoğrafların anında alınabileceği anlamına geliyor ve davetliler, fotoğrafları istedikleri medya platformuna yükleme seçeneğine de sahip.

Beyaz Saray'daki Barış Pınarı Harekatı toplantısında gerginlik: Toplantıyı terk ettiler
Dünya

Beyaz Saray'daki Barış Pınarı Harekatı toplantısında gerginlik: Toplantıyı terk ettiler

ABD Başkanı Trump, ABD Kongresinden Cumhuriyetçi ve Demokrat isimlerle yaptığı ve "olaylı" geçen Suriye toplantısına ilişkin fotoğrafları Twitter hesabından paylaşarak yaşananları anlattı. Trump, yaptığı paylaşımda "Asabi Nancy sinirden deliye döndü. Hiçbir şey yapmayan Demokratlar, Pelosi ve Schumer, kabine odasından hışımla çıktı. Pelosi, bugün Beyaz Saray'da tam anlamıyla sinirden deliye döndü. Bu durumu izlemek çok üzücüydü. Onun için dua edin, çok hasta bir insan!" ifadelerini kullandı.
Barış Pınarı Harekatı’nda etkisiz hale getirilen PKK/YPG’li terörist sayısı 673'e yükseldi
Dünya

Barış Pınarı Harekatı’nda etkisiz hale getirilen PKK/YPG’li terörist sayısı 673'e yükseldi

Fırat’ın doğusunda devam eden Barış Pınarı Harekâtı’nda etkisiz hale getirilen PKK/YPG’li terörist sayısı toplam 673 oldu.
Kredi kartında önemli adım: Aralıkta fiyatlar düşüşe geçebilir
Ekonomi

Kredi kartında önemli adım: Aralıkta fiyatlar düşüşe geçebilir

Kredi kartı komisyon bedellerine yönelik binlerce işletmeye nefes aldıracak sınır geldi. 1 Kasım'dan itibaren kartlı işlemlerin ertesi gün nakde çevrilmesi halinde ödenecek komisyon bedeli artık yüzde 1,6’yı aşamayacak. Bu da firmaların fazladan bankalara ödedikleri rakamın büyük bölümünün kasada kalacağı anlamına geliyor. Tabi komisyon tarafındaki bu olumlu gelişme fiyatları da etkileyecek. Taksitli satışlarda vade oranlarında düşüş yaşanacağını ifade eden sektör temsilcileri, kararın etkisinin fiyatlara yansımasının ise Aralık başı itibariyle gerçekleşebileceğini öngörüyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.