Teknoloji Google Chromedan kullanıcılarına uyarı

Google Chrome’dan kullanıcılarına uyarı

Google Chrome, alacağı yeni güncellemeyle sahte sitelere karşı kullanıcılarını uyaracak. Dolandırıcılara fırsat vermek istemeyen Google, mobil servis ücreti talep eden aldatıcı formları engelleyecek.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Google Chrome dünyanın en çok tercih edilen internet tarayıcısı.
Google Chrome dünyanın en çok tercih edilen internet tarayıcısı.

Google’ın popüler internet tarayıcısı Chrome, 71. Sürümünden itibaren üst düzey güvenlik sunan bir özelliğini kullanıma sunacak. Özellik sayesinde kullanıcılar aldatıcı formlarla ücretli mobil servislere abone eden siteler hakkında uyarılacak.

Cep telefonu numarası girilmesi karşılığında sürpriz hediyeler vermeyi vaat eden sitelere savaş açan Google, kullanıcının bu tür bir siteye girdiğini tespit ettiği an uyarıda bulunup engelleyecek.

Özellik sayesinde Chrome tarafından engellene bir dolandırıcılık sitesi.
  • Google’dan yapılan açıklamaya göre Chrome 71'de bu tür siteler için hem veri tabanı filtresi kullanılacağı hem de gerçek zamanlı bir koruma sağlanacağı belirtildi.
Google Chrome'un yeni güvenlik özelliği masaüstü ve mobil sürümlerde kullanılacak.

32 milyon Chrome kullanıcısına kötü haber
TEKNOLOJİ
32 milyon Chrome kullanıcısına kötü haber
En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.