Teknoloji Robot Sofiadan daha zekiyim

Robot Sofia'dan daha zekiyim

Konya'da Akınsoft yazılım firmasınca kurulan "AkınRobotics" fabrikasında tasarlanan Mini Robot ADA, 23 Nisan kutlamaları kapsamında İstanbul'daki öğrencilerle buluştu. "İnsan mı daha zeki, yoksa robotlar mı?" sorusuna, "Tabii ki insanlar daha zeki." cevabını veren Mini ADA, "Robot Sofia'yı kıskanıyor musun?" sorusuna ise "Neden kıskanayım ki, ben Robot Sofia'dan daha zekiyim." yanıtını verdi.

Haber Merkezi AA
Mini ADA robotu 23 Nisan etkinlikleri için İstanbul'daki öğrencilerle buluştu.
Mini ADA robotu 23 Nisan etkinlikleri için İstanbul'daki öğrencilerle buluştu.

Konya'da, Akınsoft yazılım firmasınca kurulan "AkınRobotics" fabrikasında tasarlanan Robot ADA, 23 Nisan kutlamaları kapsamında İstanbul'daki öğrencilerle buluştu.

Bahçelievler'de Elit Gençler Koleji'nde düzenlenen "23 Nisan Bilim ve Kültür Şenlikleri" kapsamında pek çok farklı okuldan gelen çocuklarla bir araya gelen Mini Robot ADA, öğrencilerle sohbet ederek sorularını yanıtladı.

Mini ADA çocuklarla buluştu
OYNAT 01:38
Mini ADA çocuklarla buluştu
Konya'da, Akınsoft yazılım firmasınca kurulan 'AkınRobotics' fabrikasında tasarlanan Robot ADA, 23 Nisan kutlamaları kapsamında İstanbul'daki öğrencilerle buluştu.


Mini ADA, verdiği cevaplarla katılımcıları hem güldürdü hem şaşırttı.

  • "İnsan mı daha zeki, yoksa robotlar mı?" sorusuna, "Tabii ki insanlar daha zeki." cevabını veren Mini ADA, "Robot Sofia'yı kıskanıyor musun?" sorusuna ise "Neden kıskanayım ki, ben Robot Sofia'dan daha zekiyim." yanıtını verdi.

"Biz gelecek tasarlıyoruz" sloganıyla kodlama ve öğrencileri teknolojiyle tanıştırma hedefiyle düzenlenen şenlikte, Türkiye'nin yerli yazılıma sahip ünlü robotu Mini ADA'nın katılımıyla, bilimsel aktivitelerden kültürel faaliyetlere, konferanslardan tiyatro gösterileri ve sergilere kadar farklı alanlarda etkinlikler gerçekleştirildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.