Teknoloji Robot yunus gerçeğini aratmıyor

Robot yunus gerçeğini aratmıyor

ABD'li bir teknoloji firmasının geliştirdiği robot yunusu görenler gerçek sanıyor. Firmanın amacı ise son derece masum: Robot yunusu kullanıp gösteri parklarında yunusların doğaya salınmasını amaçlıyorlar.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Robot Yunus
Robot Yunus

Bir teknoloji firmasının geliştirdiği robot yunus birçok yunusun hayatına pozitif etki edebilir. Gösteri parklarında izlediğimiz yunusların yaşam koşulları bir eleştiri konusuyken bu konuda çözüm de ABD'li bir firmadan geldi.

Birçok ülkede bu hayvanların bu şekilde kullanması engelenmişken çözüm ise yunuslara çok benziyen robotlar oldu.

Arşiv

Yunusların hareketlerini taklit edebiliyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde faaliyet gösteren ve Hollywood'daki birçok filme robot hayvanlar sağlayan bir firma, robot yunus geliştirdi.

  • Bu robot yunusu ise ilk bakışta gerçeklerinden ayırt etmek imkansız. Uzaktan kumandayla çalışan mekanizması sayesinde birçok figürü gerçekleştirebilen robot yunusun fiyatı ise oldukça yüksek.

Bir robot yunus almak isteyenlerin 5 milyon doları gözden çıkarması gerekirken bu robotların çok uzun süre dayanabiliyor olması maliyeti düşüren etkenlerden biri.

İlaçları robotlar dağıtıyor, hastalarla temas sıfıra iniyor
TEKNOLOJİ
İlaçları robotlar dağıtıyor, hastalarla temas sıfıra iniyor
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.