Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Teknoloji Selçuk Bayraktardan Sözcü yazarına kadın mühendis yanıtı Mühendislerimizin 96sı kadın

Selçuk Bayraktar'dan Sözcü yazarına 'kadın mühendis' yanıtı: Mühendislerimizin 96'sı kadın

Sözcü Gazetesi yazarı Özlem Gürses, yerli solunum cihazı teslim törenine katılan mühendisler için “Hiç kadın mühendis yok mu?” şeklindeki sorusuna Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar'dan kapak gibi cevap geldi. Bayraktar, "Baykar'da mühendis/personelimizin 96'sı kadın. Dün bazıları bizimleydi, gözünüzden kaçmış olmalı. TEKNOFEST ve DENEYAP'larda da onbinlerce kız öğrenci yetiştiriyoruz" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Selçuk Bayraktardan Sözcü yazarına kadın mühendis yanıtı: Mühendislerimizin 96sı kadın
Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar açıklama yaptı.

Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Sözcü Gazetesi yazarı Özlem Gürses'in, yerli solunum cihazı teslim törenine katılan mühendisler hakkında "Hiç kadın mühendis yok mu?" şeklindeki sorusuna cevap verdi.

Selçuk Bayraktar, "Baykar'da mühendis/personelimizin 96'sı kadın. Dün bazıları bizimleydi, gözünüzden kaçmış olmalı. TEKNOFEST ve DENEYAP'larda da onbinlerce kız öğrenci yetiştiriyoruz" ifadelerini kullandı.

Mühendislerle fotoğraf paylaştı

Selçuk Bayraktar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın telekonferansla katıldığı Başakşehir Şehir Hastanesi'nin ilk etabının açılışı ve yerli solunum cihazı teslim törenine katıldı.

Bayraktar, Twitter'daki resmi hesabından paylaşımda bulundu ve "'Bizi buraya kilitleyin, bu iş bitmeden buradan çıkmayacağız' diyen mühendislerimizin eseri... Bu topraklarda ilelebet yaşayacak Çanakkale ruhuyla... #MilliTeknolojiHamlesi idealiyle... Tam Bağımsız Türkiye iddiasıyla... Türkiye'mize nefes olması duasıyla..." ifadelerini kullandı.

"Bizi buraya kilitleyin, bu iş bitmeden buradan çıkmayacağız" diyen mühendislerimizin eseri...Bu topraklarda ilelebet yaşayacak Çanakkale ruhuyla...#MilliTeknolojiHamlesi idealiyle...Tam Bağımsız Türkiye iddiasıyla...Türkiye'mize nefes olması duasıyla... 🇹🇷 pic.twitter.com/uUqbJERfxC

Selçuk Bayraktar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Savunma Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği (SAHA İstanbul) Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar ve mühendislerin yerli solunum cihazıyla çekilen iki fotoğrafı da paylaştı.

"Hiç kadın mühendis yok mu?"

Sözcü Gazetesi yazarı Özlem Gürses, Selçuk Bayraktar'ın paylaşıma cevap verdi ve "Hiç kadın mühendis yok mu?" ifadelerini kullandı.

Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Özlem Gürses'e cevap verdi ve "Önemli bir noktaya dikkat çektiniz, teşekkürler. Baykar'da mühendis/personelimizin 96'sı kadın. Dün bazıları bizimleydi, gözünüzden kaçmış olmalı. TEKNOFEST ve DENEYAP'larda da onbinlerce kız öğrenci yetiştiriyoruz. #MilliTeknolojiHamlesi kadın erkek hep birlikte gerçekleşecek" ifadelerini kullandı.

İkinci müjde: Yerli solunum cihazları açılışa yetişti
KORONAVİRÜS
İkinci müjde: Yerli solunum cihazları açılışa yetişti

Selçuk Bayraktar yerli solunum cihazı üretim sürecini anlattı: Muadillerine göre hem çok gelişmiş hem de maliyet olarak çok ucuza mal oldu
KORONAVİRÜS
Selçuk Bayraktar yerli solunum cihazı üretim sürecini anlattı: Muadillerine göre hem çok gelişmiş hem de maliyet olarak çok ucuza mal oldu

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.