TeknolojiTwitterın sınırını 35 bin karakterli tweetle kırdı

Twitter'ın sınırını 35 bin karakterli tweetle kırdı

İki Alman yazılımcı, Twitter’ın 140 karakter sınırını kırarak 35 bin karakterden oluşan bir tweet paylaştı. Bir anda sosyal medyanın en çok konuşulan konusu haline gelen olaya Twitter el attı ve iki kafadarı engelledi.

Haber MerkeziYeni Şafak
İki Alman yazılımcının attığı 35 bin karakterden oluşan tweetin ekran görüntüsü.
İki Alman yazılımcının attığı 35 bin karakterden oluşan tweetin ekran görüntüsü.

Twitter kullanıcılarının bir çoğu 140 karakter limitinin az olmasından yana dert yanarken bazı kullanıcılar ise 280’e çıkarılacak olan karakter limitinin siteyi bozacağını söylüyor. İki kafadar Timrasett ve HackneyYt isimli Twitter kullanıcıları bu tartışmalara inat 35 bin karakterden oluşan bir tweet paylaştı. Twitter, şimdiye kadar paylaşılan en uzun tweeti çok hızlı bir şekilde kaldırdı. Rekor uzunluktaki tweete ait görsellere internet üzerinden ulaşılabiliyor.

  • Atılan en uzun tweette şöyle yazıyor, ‘Timrasett ve HackneyYT, Twitter’ın karakter sınırını aşabilir. Bize inanmıyorsanız işte size tam 35 bin karakterlik ispatı:’ şeklinde ve devamında rastgele harflerin olduğu bir metin paylaşıldı.

Bir twitter kullanıcısı bu işlemin nasıl yapıldığını açıklıyor. İki kafadarın attığı tweet aslında bir URL. Eğer nasıl çalıştığını görmek istiyorsanız bu Twitter kullanıcısının adımlarını takip ederek görebilirsiniz.

REKLAM

Timrasett ve HackneyYT isimli kullanıcıların ilginç rekoru uzun sürmedi. Twitter, iki kullanıcının hesaplarını geçici olarak erişime kapattı ve 35 bin karakterli tweeti kaldırdı. Sonuç olarak Twitter, büyük bir sosyal medya platformu ve bu şekilde rezil olmak istemiyor. Ayrıca bu kadar uzun tweetler kullanıcılar için sorun yaratabilir.

Hiç suçu yokmuş!
Gündem

Hiç suçu yokmuş!

Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi, teröristbaşı Gülen’le doğrudan bağlantıları tespit edilen eski Dicle Üniversitesi Rektörü Jale Saraç hakkında skandal bir karara imza attı. Mahkeme, Saraç ile örgütün üniversite imamı Aytekin Sır’ı tahliye etti.
Afrin mafyası
Gündem

Afrin mafyası

PKK’nın Afrin sorumlusu Abdo Hayr, kentteki süper lüks villasında, uyuşturucudan elde ettiği gelirle görkemli bir hayat sürüyor. Uyuşturucu tarlaları, zehir imalathaneleri ve kendisine bağlı yüzlerce teröristi bulunan Hayr’ın en büyük tutkusu ise klasik otomobiller. Hayr, infazları da cins atlarının da bulunduğu çiftliğinde yapıyor.
Cengiz Ünder yine attı
Spor

Cengiz Ünder yine attı

Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçında Roma deplasmanda Shakhtar ile karşılaştı. Milli gururumuz Cengiz Ünder, Roma'yı 1-0 öne geçiren golü attı
PKK’nın korkulu rüyası ekibin hepsi gönüllü olunca kura çekildi
Gündem

PKK’nın korkulu rüyası ekibin hepsi gönüllü olunca kura çekildi

TSK'nın ÖSO ile birlikte Afrin'de PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine yönelik yürüttüğü ’Zeytin Dalı Harekatı’na Muş Emniyet Müdürlüğünde görevli PÖH'ler de gönderildi. Harekata katılmak için Özel Harekat Polislerinin tamamı gönüllü olunca aralarında kura çekimi yapıldı.
Sahneyi izleyen polisten dizi oyuncularına şok baskın
Gündem

Sahneyi izleyen polisten dizi oyuncularına şok baskın

Adana Ceyhan'da internet üzerinden yayımlanan bir dizide uyuşturucuyu ile suçu ve suçluyu övdükleri ileri sürülen oyunculara polis şafak vakti operasyon yaptı. Diziyi izleyen polis dizi filmi içerisinde “Muzlu Süt mü Sigara mı” isimli sahnesinde alenen uyuşturucu madde kullanımına özendirme suçunun oluştuğunu belirledi.