|

Van Seçim 2018 Van Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları

Van Cumhurbaşkanlığı Seçim 24 Haziran 2018 sonuçları ne durumda? 24 Haziran 2018'de sonuçlarda Van ilinde hangi adaylar kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu ve diğer adayların Van ilinde oy oranları kaç oy aldıkları sayfamızda. Van Cumhurbaşkanlığı Seçim sonuçları en hızlı şekilde Yeni Şafak Van Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarında!

Yeni Şafak
11:35 - 26/06/2018 Salı
Güncelleme: 16:11 - 21/06/2018 Perşembe
Diğer
24 Haziran seçimlerinin sonuçları açıklandı ve Oy dağılımları belli oldu.
24 Haziran seçimlerinin sonuçları açıklandı ve Oy dağılımları belli oldu.

"Van Seçim 2018 Cumhurbaşkanlığı oy sonuçları Van ve ilçelerinde hangi adaylar ne kadar oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu ve diğer adayların yarıştığı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Van seçmeni hangi adaya ne kadar oy verdi? Van Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları büyük bir merakla bekleniyordu. Sandıkların açılıp sonuçların gelmesiyle birlikte Van ilinde seçmenlerin ve tüm kesimin merak ettiği, hangi adayın ne kadar oy aldığıydı. Yeni Türkiye'nin Cumhurbaşkanı kim oldu? Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişte ilk Cumhurbaşkanı kim olacak? Van ilinde kıyasıya geçen Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının detaylarına Van Cumhurbaşkanlığı Seçim sonuçları sayfamızdan ulaşabilirsiniz!"

13 adımda oy verme rehberi

1-Türkiye genelinde seçmenler, saat 08.00-17.00 saatleri arasında sandık başına gidecek. Ancak saat 17.00'ye geldiği halde sandık başında oylarını vermek üzere bekleyen seçmenler, başkan tarafından sayıldıktan sonra sıra ile oylarını kullanacak.

2 - Seçmenler, üzerinde TC Kimlik Numarası bulunan, kimliği tereddütsüz ortaya koyan, resimli, resmi nitelikteki belgelerden biriyle oy kullanılabilecek.

3 - Seçmenin nerede oy kullanacağını gösteren seçmen bilgi kağıdının getirilmesi zorunlu olmayacak. Seçmen bilgi kağıdı gelmeyenler nerede, hangi sandıkta oy kullanacağını YSK'nin internet sitesinden de görebilecek.

4 - Sandık kurulu görevlisi, seçmenin kimliğini alarak seçmen listesinde ismini bulacak ve kontrollerini yaptıktan sonra birleşik oy pusulası, zarf ve mührü seçmene vererek kabinde oyunu kullanmasını isteyecek.

5 - Cep telefonu, fotoğraf veya film makinesi gibi görüntü kaydedici veya haberleşme sağlayıcı cihazlarla oy verme yerine girilmesi yasak olacak.

6 - Oy pusulasında yırtık, işaret veya yazı olmamasına dikkat edilecek. Oy pusulasına basılacak mühür, tercih edilen alanın dışına taşırılmayacak. Birleşik oy pusulasında tercih edilen alana "EVET" veya "TERCİH" mührü basılacak ve mührün kuruması beklenecek. Mühürlenen yer dışta kalacak şekilde oy pusulası katlanıp zarfa konulacak.

7 - Seçmen, kapalı oy verme yerinden dışarı çıkmadıkça, hiç kimse oraya giremeyecek.

8 - Seçmen, cumhurbaşkanına ve milletvekillerine yönelik tercihte bulundukları iki ayrı oy pusulasını aynı zarfa koyarak sandığa atacak.

9 - Birleşik oy pusulasında tercih edilen cumhurbaşkanı adayı, siyasi parti, ittifak veya bağımsız aday için ayrılan bölümden dışarı taşırmamak suretiyle ''TERCİH'' veya ''EVET'' mührü basılması gerekecek.

10 - Oy pusulasına, ''TERCİH'' veya ''EVET'' mührü dışında, herhangi bir yerine imza atılması veya işaret konulması halinde oy geçersiz sayılacak.

11 - Seçmene birleşik oy pusulası verildikten sonra hata veya başka bir neden ileri sürülerek yeni bir birleşik oy pusulası verilmeyecek.

12 - Sandık, bu iş ve işlemler tamamlandıktan sonra, oy verme yerinde hazır bulunanların gözü önünde, sandık kurulu başkanı tarafından açılacak.

13 - Önce Cumhurbaşkanı seçimine ait oy pusulalarının sayım ve dökümü yapılacak.

#Van Cumhurbaşkanlığı Seçim sonuçları
#Van Cumhurbaşkanlığı seçim 2018
#Cumhurbaşkanlığı seçim Van 24 haziran 2018
#Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları Van
#Van Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları 2018
6 yıl önce