Video Cumhurbaşkanı Erdoğandan Suriyeye harekat açıklaması Bundan sonraki süreç çok daha farklı devam edecek
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Suriyeye harekat açıklaması: Bundan sonraki süreç çok daha farklı devam edecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suriye'ye harekat açıklaması: Bundan sonraki süreç çok daha farklı devam edecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kısıklı'daki konutundan Hazreti Ali Camisi'ne geçti. Burada Cuma namazını kılan Erdoğan, 'Suriye'ye harekat olacak mı?' sorusunu değerlendirdi.

Erdoğan, 'Sadece kuzey değil genelinde PKK, YPG, PYD cirit atıyor. Bunların destek veren ülkelerin başında da koalisyon güçleri, Amerika geliyor.

Bunların verdiği her türlü destek, mühimmat ile burada terör estiriyorlar. Bizler de mücadelemizi veriyoruz. Bir yere kadar sabrımız devam etti.

Son olarak 2 polisimiz burada şehit oldu. Zaman zaman sivillerden buralarda şehit olanları görüyoruz. Bütün bunlara karşı mücadelemiz bundan sonraki süreçte daha farklı şekilde devam edecektir. Yani bu terör örgütlerine, Amerika'nın oradaki malum güçlerine karşı, rejim güçlerine karşı gerekli olan her türlü mücadeleyi vereceğiz. Bu konuda kararlıyız.' ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.