Video Yalana doymuyor Kılıçdaroğlu İngilterenin Türkiyede mülteci kampları kuracağı yalanını yineledi
Yalana doymuyor: Kılıçdaroğlu İngilterenin Türkiyede mülteci kampları kuracağı yalanını yineledi
Yalana doymuyor: Kılıçdaroğlu İngiltere'nin Türkiye'de mülteci kampları kuracağı yalanını yineledi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 22 Ağustos tarihinde, İngiltere Savunma Bakanı Hon Ben Wallace'ın, Afganlara Türkiye'de 'mülteci merkezleri' kuracaklarını ilan ettiğini ve Afganları ülkemize davet ettiğini' iddia etmişti.

Bu iddia kısa süre sonra sonra, önce Dışişleri Bakanlığından, daha sonra bizzat İngiltere Savunma Bakanı Hon Ben Wallace tarafından yalanlanmıştı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da dün Uruguaylı mevkidaşı Francisco Bustillo ile Ankara'da ortak basın toplantısı düzenlemiş, konuyu net bir dille yalanlamıştı.

Ancak Kılıçdaroğlu bugün partisinin Merkez Yönetim Kurulu Toplantısında yaptığı konuşmada, İngiltere'nin Türkiye'de kamplar kuracağı yalanını yineledi.

Öte yandan yalan haberi yapan BBC Türkçe de bahse konu haberi silerek, yayınladığı bir özür metniyle okuyucularından özür dilemişti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.