|
Badi Ekrem İmamoğlu Müslüman mahallesinde salyangoz mu satıyor?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın Badi Ekrem İmamoğlu yakıştırması yaptığı CHP’nin İstanbul adayı Ekrem’e “Ne coğrafya biliyor ne tarih! Yeniden seçilebilmek uğruna kullandığı bölücü ve şeytani dil, elbette kasıt ve mesaj da taşıyor.” demişti.

Ne olmuştu da MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın İngiliz,

ABD ve Yunan büyükelçilikleri, ile gizli ve samimi ilişkileri deşifre olmuş yerli ve milli olmayan İmamoğlu’nu kıyasıya eleştirerek 31 Mart 2024 seçimlerine eski HDP şimdilerin terör örgütü PKK destekçisi ve siyasi kolu DEM ile ittifak’a girmek için CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile birlikte taklalar atarak İstanbul’un en büyük ilçelerinden Esenyurt’ta anlaşma yapmışlardı. Öyle ki Esenyurt’ta CHP’nin adayı çekilecek yerine DEM örgütünce ismi belirlenen bir aday CHP listelerinde yer alacaktı. PKK destekçisi DEM örgütünün Sözcüsü Ayşegül Doğan ‘Mersin Akdeniz, Esenyurt’ta kent uzlaşısı sağlandı. Adana ve İstanul'un bazı ilçelerinde görüşmeler sürüyor açıklamaları pazarlıkta vites yükselten DEM örgütü ve CHP ile arasındaki ittifakların genişleyeceğine yönelik iddiaları doğrular nitelikteydi.

‘TÜRK’ İSMİNDEN BAHSETMEMESİ DEM’E VERİLMİŞ BİR ÖDÜNÇ SÖZLEŞMESİ MİYDİ?

CHP ile PKK destekçisi ve siyasi kolu DEM örgütü ile CHP arasında önce Esenyurt’ta başlayan ittifak KENT uzlaşısı çerçevesinde genişleyeceği, PKK destekçisi DEM örgütünün Sözcüsü Ayşegül Doğan tarafından yapılan açıklamalardan anlaşılıyor. Bazı köşe yazarlarımızın DEM’den bir oy CHP’ye bir oy İmamoğlu’na taktiği ile yaptıkları açıklamalar milli ve yerli olmayan CHP çevresinde enteresan bir şekilde çok olumlu karşılanmış anlaşılan. Siyasi istikballerini Türk Milleti yerine terör örgütlerine bağlayarak bu örgütlerin ve onları yöneten emperyalist hegemonik güçlerin oyuncağı olan partilerin Türk Milletinden oy alarak başarılı olmaları çok zor hatta imkansızdır. İmamoğlu ve Özgür Özel CHP’sinin bugünkü durumu açıkça böyledir. İmamoğlu PKK destekçisi DEM örgütünden aldığı destek ve yönlendirme ile İstanbul ilçelerinin aday tanıtım toplantısı öncesinde yaptığı konuşma ve açıklamalarda şu talihsiz ve kimliksiz şu konuşmayı yaparak safının Türkiye düşmanları yanında olduğunu açıkça belli etmiştir:

"16 Milyonluk İstanbul’da;

Kimsenin inancına, kimsenin siyasi düşüncesine, kimsenin yaşam tarzına bakmadan, ayrımcılık yapmadan, Adil ve Özgür bir kent, herkesin şehri 16 Milyon özgür Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı var. Bu şehir Kürtlerin, Bu şehir Alevilerin, Bu şehir Ermenilerin, Bu şehir Boşnakların Bu şehir Süryanilerin! Bu şehirde vatansever bayrağını seven Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden yürüyecek 16 Milyon insan var." Bu sözlere karşı MHP Genel Başkan yardımcısı Semih Yalçın şu önemli iddia ve suçlama ile cevap vermişti: Badi Ekrem Atatürk’ün devasa mirasını inkar etmekle kalmıyor milletimizin asli varlığını da inkar ediyor!

İmamoğlu’nun medet umduğu bütün sosyolojik ve dinî topluluklar; İstanbul büyük Türk Hükümdarı Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedileli beri aziz milletimizin geleneksel hoşgörüsü, evrensel insan ve hukuk anlayışı, engin yönetim felsefesi sayesinde bizimle birlikte hürriyet, barış ve huzur içinde yaşıyor. Badi Ekrem, milletimizin asli varlığını inkâr ve bizi bütün kılan sosyolojik yapıyı istismar etmekle kalmıyor; yönetim felsefesini Türk milliyetçiliğine dayandıran, bu ülküyü egemenlik ve tarih telakkisinin başat unsuru hâline getiren Atatürk’ün devasa mirasını da inkâr etmiş oluyor.

Millî hâkimiyetin gerçek sahipleri dururken; geleceğini ve mukadderatını kâh bölücü terör örgütünün kravatlı/mazbatalı militanlarına, kâh Türk’ün yüksek müsamahası ve tanıdığı insani ayrıcalıklar altında hayat sürenlere bağlayan İmamoğlu bilmelidir ki Müslüman mahallesinde salyangoz satanların akıbeti berbattır, bataktır. 31 Mart’ta Yüce Türk Milleti başta İmamoğlu olmak üzere Özel CHP’sine hak ettikleri dersi vereceklerdir. İnşallah!

#Siyaset
#Politika
#Bülent Orakoğlu
٪d أشهر قبل
Badi Ekrem İmamoğlu Müslüman mahallesinde salyangoz mu satıyor?
Enflasyonun önceliği
Kamu yönetiminde pandemi ile öğrenip sonrasında unuttuğumuz kritik bilgiler
Uluslararası hukûkun üzerine düşen gölge
Emperyalizmin küresel hegemonyasının anahtarı: Türkiye’de laik devrim, İran'da “İslâmcı” devrim 
27 Mayıs: Demokrasi sürecinde kara bir leke