|
Ötelemek zarar veriyor

Beşiktaş’ta uzun süredir gündemin bir numaraları maddesi olan seçim konusunda tarih netleşti. Başkanlık seçimi 17 Aralık’ta yapılacak. 6 Ekim’de alınan kongre kararından sonra tarihin neredeyse 2 buçuk ay sonraya atılması elbette Beşiktaş’ın hayrına olan bir şey değil. Sayın Başkan aday olacaksa -ki ben olacağını düşünmüyorum- bunu deklare edip, 1 ay gibi herkes için yeterli bir süreçte seçime gidilebilirdi. Öğrendiğimiz kadarıyla Sayın Çebi, adaylık konusunda 10 gün içerisinde karar verip bunu yönetim kurulu ve kamuoyuyla paylaşacakmış. Tabi seçim tarihine baktığımızda futbol takımının performansı adaylık kararını etkileyecek gibi. Şayet plan buysa; bu doğru bir yöntem değil. Çünkü gelinen nokta çok geri dönülebilir gibi görülmüyor. Ahmet Nur Çebi, aday olursa seçim iki adaylı olacak. Hasan Arat ve Ahmet Nur Çebi başkanlık için yarışacak. Ahmet Nur Çebi aday olmazsa üçlü bir seçim göreceğiz gibi duruyor. Hasan Arat, Emre Kocadağ ve Tevfik Yamantürk... Elbette sürecin şekillenmesi ve ön görülerde bulunmamız için başkanın kararını beklememiz gerekiyor.


GELENİN DE İŞİ ZOR

Beşiktaş’ta yönetimi kim devralacaksa alsın, takımı yeniden toparlamak, iyi bir kadro yapıp tekrar yarışmacı hale gelmek kolay olmayacak. Çünkü mevcut kadro bu sezon olduğu gibi önümüzdeki sezon da yarışacak kalibrede değil. Yeni bir kadro kurmak için önce eldekileri göndermek gerekiyor. Orada da yüklü ve hatrı sayılır sözleşmeler var. Neyse ki Türkiye’de hiçbir takım böyle 2-3 seneye ambargo koyamıyor da, her sene yeni bir hikaye başlıyor. O yüzden bu sezon Konferans Ligi’nde gruptan çıkma ve sonrasına, Ziraat Türkiye Kupası’nda şampiyonluğa, Süper Lig’de ise bitirilebilecek en iyi yere odaklanmak, vazgeçmemek gerekiyor. Çünkü bu sezon vazgeçmek, önümüzdeki sezon kuracağınız kadroyu, hedeflerinizi ve Avrupa durumunuzu derinden etkiliyor.

Beşiktaş’a şu an en son lazım olan şey, işleri ertelemek. O yüzden suyun yolunu bulması ve yeni bir başlangıç yapılabilmesi için Ahmet Nur Çebi’nin kararını bir an önce verip, camiayı bu bilinmezlikten çıkarması gerekiyor. Aday olacak isimlerin hazırlıklarını yapıp projelerini camiayla paylaşması, kadrolarını tanıtması, imza toplaması, kongre üyeleriyle buluşması vs. hepsi bir süreç. Bu süreçleri zorlaştırmayıp, kolaylatırmak gerekiyor.

#spor
#futbol
#Beşiktaş
4 ay önce
default-profile-img
Ötelemek zarar veriyor
İki büyük tehlike: Deizm ve ateizm dalgası
“Devletimizi yıkamayacaksınız!..”
CHP ve normal zekanın iflası: Enfokrasi!
Tevrat’taki Amâlika kini ilahi değil siyasidir
Kimin krizi?..