|
'Üst düzey takım'

Fenerbahçe güzel bir oyunla Rizespor karşısında rahat bir galibiyet alarak yoluna devam etti. Her geçen maç, galibiyet serisi de devam ediyor. 3 günde bir oynanılan maçlar, genelde futbolcular üzerinde olumsuz etki bırakır. Fakat şu anda Fenerbahçe’nin bu maçları oynaması oldukça iyi. Çünkü yeni bir takım ve birlikte oynadıkça, birbirlerini anladıkça daha iyi oluyorlar ve oynadıkları oyundan zevk alıyorlar. Bunu oyuncuların yüzlerinden ve maç sonu açıklamalarından görüyoruz.


Her oyuncunun forma şansı bulması, özellikle Avrupa maçlarında ön alanda yüksek şiddetli pres ile sonuca gitme başarısı da İsmail Kartal’ın şu an için oyunu çeşitlendirdiğini gösteriyor. Fenerbahçe’de her maç ayrı bir oyuncu muhakkak ön plana çıkıyor ama genele baktığında herkesin oldukça iyi bir performansı var ve bu da İsmail Hoca’nın başarısı.


Oyun olarak bakıldığında Fenerbahçe’nin, Rizespor ceza sahası içerisinde 61 kez topla buluşması, takımın ne kadar iştahlı ve baskılı oynadığının en büyük göstergesi. Konuk ekibin bireysel eşleşmelerde sorun yaşadığı ve beklerin arkasına atılan topları kaçırdığını gözlemliyorduk. Fenerbahçe, Rizespor’un bu hatalarının üstüne gitti ve 8 numaralarını oldukça fazla ceza sahası içerisine gönderdi. Atılan ilk gole baktığımızda bek arkası top, Tadic çevirdi ve Szymanski içeride boş alanda topu ağlara gönderdi. İşte 61 kez topla buluşmanın en önemli nedenlerinden birisi bu; doğru analiz.


Şu anda takımda işler yolunda gidiyor. Kazandıkça moral ve motivasyon da artmaya devam edecek. Eğer takım içerisinde bazı oyuncular forma şansı konusunda problem çıkarmazsa, hakemler tarafından bir el uzanmazsa, rakip takım hocalarının bile söylediği bu ‘üst düzey takım’, hem Süper Lig'de hem Avrupa'da yoluna başarılı bir şekilde devam eder.

#Fenerbahçe
#İsmail Kartal
#Ömer Çelikbaşlı
2 ay önce
default-profile-img
'Üst düzey takım'
Firavunların kendilerini savunma hakkı Musaların önlenemeyen gelişi
Şarkın en sevgili sultanı
Eğer öleceksem, umut vermeli, destan olmalı
Düşecek hükümetler, yenilecek ordular, kaybedilecek seçimler…
Enflasyon rüzgârında yeşil ekonomi