Yazarlar "Yerli Woodstock"

"Yerli Woodstock"

Selahattin Yusuf
Selahattin Yusuf Gazete Yazarı

Yerli herşeye karşı, neredeyse kışkırtılmış bir ilgi beslerim. Şu naylon, prefabrik geçici dünyada orijinal birşey varsa, o şey üzerinde mutlaka yerlilik, bir yerli yerindelik taşıyor demektir. Yerlilik ve orijinallik taşımayan herşey, gözümde yersiz ve gereksizdir.

En kıl olduğum yersizliklerden birisi de, herhangi bir eşyamızın, insanımızın ya da etkinliğimizin önüne, sözümona bir yerli sıfatı ekleyerek onu abartma alışkanlığıdır. Ekşimiş suratlı, tatminsiz bir kas manyağı pazusunu şişirip bir poz mu verdi; bakarsınız gazetelerin ilgili sayfalarında, televizyonlarda adı "Yerli Rambo"ya çıkar. Sapık bir kadıncağız, kocasını divana mı bağlayıp doğradı; onun adı artık Antalyalı Şaron''dur. Statüsü yükselir, reklâm yıldızı filân olur...

Geçen İstanbul-Ömerli''de düzenlenen bir müzik festivali Amerika''nın ünlü Woodstock Festivali''nin adını alınca, bendeniz yine kafayı yedim bir nevi! Neyse.

Aha size www.Sipesifik.com

Bu Spesifik.com, bizim Ertuğrul Fındık''ın İnternet''teki sımsıkı dergisi. Kimler mi var? Bizim mahalle toptan orda valla: Sadık Battal, Arthur Rimbaud, Gökhan Özcan, Cahit Zarifoğlu, William Faulkner, Murat Menteş, Hakan Albayrak, Şaban Abak, İbrahim Kiras, Murat Zelan, Ben, Mehmet Şeker, Ahmet Demirhan, İdris Özyol, Salih Zengin, Burhan Eren, Nurullah Güler, Yurdal Kılıçer.

Tıklayın tıklayın, ciddi bişey...

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.