Yazarlar Amerikan faşizmine karşı omuz omuza

Amerikan faşizmine karşı omuz omuza…

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, muhalefete bağlı bir grup askerin başlattığı darbe girişiminin bastırıldığını duyurdu: Faşist Amerikan Devleti ile Venezuela’daki pek kullanışlı kuklası Juan Guadio “bir defa daha” hayal kırıklığına uğradı.

MAKALEYİ SESLİ DİNLEMEK
İÇİN TIKLAYIN
Tamer Korkmaz : Amerikan faşizmine karşı omuz omuza…
Haber Merkezi 26 Nisan 2019, Cuma Yeni Şafak
Amerikan faşizmine karşı omuz omuza… yazısının sesli anlatımı ve tüm Tamer Korkmaz yazılarının sesli anlatımı Yenisafak.com Yazarlar Sesli Makale Köşesinde!


Venezuela’daki piyonlarına darbe yaptırtmaya kalkışan ABD için, Demokrasi’nin yalnızca “göz boyamadan; göz bağcılıktan” ibaret olduğunun en güncel örneğinden bahsediyoruz…

Darbe, ABD ile “eş anlamlı” bir sözcüktür!

*

Venezuela’daki darbe teşebbüsü bastırılınca, bu defa da Haydut Devlet ABD’den işgal sinyalleri gelmeye başladı.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Fox News kanalına verdiği röportajda “Barışçıl geçişi tercih ederiz, ancak gereken askeri müdahale ise bu da ihtimal dâhilindedir” diye konuştu!

POMPEO’NUN “İYİ HAL KÂĞIDI” YOK

Dışişleri Bakanlığı’nın öncesinde CIA Başkanı olan bu Pompeo 15 Temmuz darbe kalkışmasının ertesi günü twitter’da Türkiye’yi “Totaliter İslamcı diktatörlük” diye tanımlamıştı!

Şayet, bunların FETÖ’sü, 15 Temmuz gecesi darbeyi başarsaydı; o vakit, bu Mike Pompeo kahpesine göre “Türkiye’ye demokrasi gelmiş olacaktı!”

“BARIŞÇIL GEÇİŞ” DEDİKLERİ NEDİR?

Haydut Amerikan Devleti’nin sözcüleri her “Barış!” dediğinde, ölümlerden ölüm beğenecek; bu lakırdının hemen ardından her türlü savaşın, yıkımın, kahpeliğin, vahşetin, zulmün, barbarlığın, gaddarlığın ve kötülüğün geleceğini bileceksiniz!

Pompeo denilen İsrail yaltakçısının “barışçıl geçiş” dediği hadise, şu muhalif Guadio’ya bağlı askerlerin darbe yapmasıdır!

Türkiye’de Sam Amca’sına çalışan bilumum etki ajanlarının putlaştırdığı Amerikan Devleti ve Haydut ABD’nin bütün dünyaya “Demokrasi” diye sunduğu “şey” aslında budur!

*

ABD’nin Başkan Yardımcısı Mike Pence adlı Evanjelist, Venezuela’daki darbeci muhalefete “Özgürlük ve demokrasi yeniden inşa edilene kadar, ABD yanınızdadır” diye seslendi…

-Hem de hiç utanmadan!

*

Herhangi bir ülkede, halkın demokratik tercihleri…

Zorba Amerikan Devleti’nin istekleri, talepleri, beklentileri vs. ile uyumlu değilse…

-Bunun karşılığı, darbe girişimi’dir!

-Olmadı mı?

-Pat, “Alın size, askeri müdahale”dir! “Bizim çocuklar darbeyi beceremedi: Öyleyse, sizi işgale geliyoruz”dur!

“DEVRİLMEDİ” DİYE HAYIFLANANLAR

Bunca yıldır içerideki Amerikan işbirlikçisi etki ajanlarının (Ertuğrul’gillerin) bıkıp usanmadan anlattığı “Batılı Demokratik Değerler!” hikâyesini, zırvasını, palavrasını; Venezuela’da yaşananlardan sonra da “büyük bir pişkinlikle” dinlemeye devam edeceğiz!

Siyasetten medyaya kadar geniş bir alanda konuşlanmış işbu iliştirilmiş tiplerin alayı “Sam Amca’ları bir türlü Maduro’yu deviremediği için” acayip hayıflanıyorlar, hatta kurdeşen döküyorlar!

CIA’İN BAĞLARI

Sam Amca’sının içimizde konuşlanmış işte bu elamanlarının; ABD bayraklı tişörtlerle Maduro’yu devirmek için eylem yapan kullanışlı piyonlardan farkı yoktur.

ABD bayraklı tişörtlerle eylem yapanlar da bir nevi Amerikan askeridir!

Venezuela’da darbeye kalkışan muhaliflerin Juan Guadio’dan sonraki ismi Leopoldo Lopez mi; CIA ile bağlantılıdır: Pompeo’su ile yolları bir kere daha kesişmiştir!

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.