Yazarlar Düşmanımız oyalamaya devam ediyor

Düşmanımız “oyalamaya” devam ediyor...

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı

Haydut Devlet ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey Ankara’da Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile görüşürken; ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Kenneth McKenzie de Suriye’de YPG/PKK’nın elebaşılarından Şahin Cilo ile bir araya geldi.

MAKALEYİ SESLİ DİNLEMEK
İÇİN TIKLAYIN
Tamer Korkmaz : Düşmanımız “oyalamaya” devam ediyor...
Haber Merkezi 19 Temmuz 2019, Cuma Yeni Şafak
Düşmanımız “oyalamaya” devam ediyor... yazısının sesli anlatımı ve tüm Tamer Korkmaz yazılarının sesli anlatımı Yenisafak.com Yazarlar Sesli Makale Köşesinde!


Yani, nedir? Amerika Birleşik Terör Devletleri’nin düzenbazlığı “bir kere daha” tescillendi.

Düzenbazlık, Amerikan Devleti’nin hayat tarzıdır.

*

“Diplomatik görüşmeler” mi?

Terör Örgütü YPG/PKK’yı yöneten Haydut Devlet için, sadece “HİLE’nin elverişli bir parçası” anlamına geliyor!

Hülasa: “İkiyüzlülük” olarak tanımlanabilecek işte bu sahtekârlık tablosu; aslında, ABD’nin Bağımsız Türkiye’ye düşmanlığının ayan beyan göstergesidir, belgesidir.

Kahpe Jeffrey’nin Ankara ziyaretinden hemen öncesinde sarf ettiği şu sözler, bir bakıma itiraf olarak kayda geçmiştir: “YPG, PKK’nın partneridir ve özünde onlar tarafından yönetiliyor. Ankara, YPG’yi terörist grup olarak görüyor. Biz, terörist olarak kabul etmiyoruz!”

MİSTER JEFFREY İLE MİSTER SİMİT

James Jeffrey, 2008-2010 yıllarında ABD’nin Ankara Büyükelçisi idi…

Bu vesileyle, Mister Jeffrey’nin 9 Temmuz 2009 tarihinde “Mister Simit” tarafından Nakkaştepe’de bir öğle yemeğinde ağırlandığını da hatırlıyoruz.

Mr.Jeffrey; Komprador Burjuvazi’nin (Türkiye’deki baronların) dostudur. Bağımsız Müslüman Türkiye’nin ise düşmanıdır.

WINEP BAĞLANTISI

2013 yılından itibaren de “Washington Yakın Doğu Araştırmaları Enstitüsü”nde (WINEP) “Kıdemli Ortadoğu Uzmanı” sıfatıyla görev yaptı, Mister Jeffrey…

WINEP, Terör Devleti İsrail ile tandemi ABD’nin Ortadoğu girişimlerine/operasyonlarına fikri ve siyasal taban oluşturmak amacıyla kurulmuştur.

Yıllar önce Paralel Polis olarak sahaya sürülen FETÖ kaçaklarından Emre Yaramaz, vaktiyle stajını WINEP’te yapmıştı!

CIA’in işbu Yaramaz elemanı, 1 Nisan 2016 tarihinde Washington’da Erdoğan’ı YPG/PKK paçavralarınıngölgesi altındaprotesto etmişti.

AMERİKA BİRLEŞİK OYALAMA DEVLETLERİ

Düzenbaz Jeffrey’nin, Akar’la görüşmesinde sunduğu “yeni teklif” kabul görmedi…

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu “Yeni önerileri bizi tatmin etmedi” dedi ve ekledi:

“Burada, Münbiç’te yaptıkları gibi yine bir oyalama sürecine gitmek istedikleri izlenimini edindik. Güvenli Bölge konusunda eğer mutabakata varamazsak, Türkiye olarak gerekeni yapacağız. Sabrımız taşıyor…”

*

Oyalama, Haydut Devlet’in diplomasideki günlük sporudur!

Bu sütunda, sayısız kez “Washington’ın Ankara’yı oyaladığı” yazıldı.

Özellikle de, Trump’ın “Suriye’den çekiliyoruz” açıklamasından (19 Aralık 2018) itibaren; bunun sadece bir oyalamadan ibaret olduğu her bir vesileyle vurgulandı.

Bu ‘çekilme’ yalanıyla; Türkiye’nin, Fırat’ın doğusuna “gerçekleştirmek üzere olduğu, gün bile değil saat saydığı” askeri operasyonu engellediler: Ankara’nın Washington’ın bu hileli hamlesine “güvenmesi” kesinlikle yanlıştı.

Bakınız, Sahtekâr Trump’ın o “Acilen çekiliyoruz!” lafının üzerinden “tam yedi ay, bir hafta” geçti: Tık yok!

ABD’nin “sadece Suriye yalanları” çekilse; kaç kilogelir, acaba?

*

Verilen içi boş sözler, kuyruklu yalanlar, diplomatik görüşmeler falan bunların hepsi Türkiye’nin Münbiç ile Fırat’ın doğusuna yapması zaruri olan askeri harekâtını geciktirdikçe geciktirdi…

-Halen daha oyalanmaya devam ediyoruz!

Haydut Devlet ABD ise YPG/PKK’lı teröristlerine silah sevkiyatını sürdürdü, sürdürüyor!

KOVBOY TRUMP’IN KOVBOY POLİSİ

ABD’nin Sarı Kovboyu Trump, bazı Demokrat Partili Temsilciler Meclisi üyelerini “hedef göstermeye” devam ediyor…

Trump’ın “Bu ülkeyi terk edin; geldiğiniz yere dönün!” diye seslendiği dört kadın Kongre üyesinden biri olan Alexandria Ocasio-Cortez, namlunun ucunda!

Faşist Trump’ın gazıyla dolan Lousiana eyaletindeki bir polis memuru -sonradan sildiği Facebook mesajında- “Aşağılık, geri zekâlı” dediği Alexandria Ocasio-Cortez’in “vurulması gerektiğini” yazdı!

Bizdeki yaltakçılarının, muhiplerinin, etki ajanlarının öve öve bitiremediği “Parlak Amerikan Demokrasisi!”nin “Hakiki Yüzü” işte budur!

*

1979 yılından bu yana (sadece son 40 yılda) dünyanın dört bir yanında 12 Milyondan fazla masum Müslümanın kanını TAAMMÜDEN döken “Amerikan Demokrasisi” pardon “ABD Faşizmi” kendi ülkesinde ise…

Polislerinin eliyle; her sene, en az300 suçsuz/masum siyah vatandaşını KASTEN öldürüyor!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.