ÖZGÜN

Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

10 Haziran tarihinde gerçekleştirilen ve öğrencileri yakından ilgilendiren bursluluk sınavının sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu. Resmi açıklama Twitter üzerinden yapıldı. Peki bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Haber Merkezi AA

Bursluluk sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı netleşti. 5,6,7 ve 9, 10, 11'inci sınıflara yönelik gerçekleştirilen bursluluk sınav sonuçları açıklanıyor. Sonuçlar meb.gov.tr adresinden ve odsgm.meb.gov.tr adreslerinden öğrenilecek. Peki bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bursluluk sınav sonuçları 18 Temmuz tarihinde açıklanacak.

Milli Eğitim Bakanlığınca, (MEB) 10 Haziran'da düzenlenen 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınav (İOKBS) sonuçlarının 18 Temmuz'da açıklanacağı bildirildi.

Bakanlığın Twitter'daki hesabından yapılan açıklamaya göre, İOKBS sonuçları 18 Temmuz'da "http://www.meb.gov.tr" ve "http://odsgm.meb.gov.tr" internet adreslerinden ilan edilecek.

Sınav, yurt içinde 848 merkezde, 4 bin 39 okulda, 62 bin 146 salonda, KKTC'de bir merkezde olmak üzere, toplam 1 milyon 110 bin 563 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilmişti.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.